zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Mueller: listy Falenty są przejawem skrajnej desperacji skazanego

13:08, 12.06.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Listy Marka Falenty są przejawem aktu skrajnej desperacji człowieka, który został skazany prawomocnym wyrokiem – ocenił w środę rzecznik rządu Piotr Mueller. W jego ocenie, Falenta „podejmie się wszystkiego co może, żeby w jakiś sposób poprawić swoją sytuację”.


Podziel się:   Więcej

„Gazeta Wyborcza” opublikowała w środę treść listu, który Marek Falenta – biznesmen skazany w aferze podsłuchowej – miał napisać w lutym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Liczyłem, że wielka sprawa, do jakiej się przyczyniłem, zostanie mi zapamiętana i po wygranych wyborach załatwiona niejako z urzędu. Zresztą taka była obietnica panów z CBA” – takie m.in. zdanie znalazło się w liście opublikowanym przez „GW”. Z kolei „Rzeczpospolita” poinformowała w poniedział, że Falenta – napisał we wniosku o ułaskawienie skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, to ujawni, kto za nim stał.

Rzecznik rządu pytany w środę w Sejmie przez dziennikarzy powiedział, że „te listy przede wszystkim są przejawem jakiejś takiej desperacji pana Falenty”. – Tylko tak to możemy odbierać, w żaden inny sposób. To jest osoba skazana prawomocnym wyrokiem. Podejmie się wszystkiego co może, żeby w jakiś sposób poprawić swoją sytuację. Tyle możemy powiedzieć – stwierdził.

Dera: wniosek Falenty o ułaskawienie kuriozalny, prezydent nie skorzystał z prawa łaski
Dopytywany o ewentualne ujawnienie przez Falentę „kolejnych taśm”, Mueller odparł: „myślę, że żadnych nowych taśm nie będzie”. – Pan Marek Falenta, gdyby chciał cokolwiek ujawnić już by dawno to zrobił, próbując się chronić przed potencjalnym wyrokiem. My to odbieramy po prostu jako skrajny akt desperacji człowieka, który został skazany prawomocnym wyrokiem – podkreślił.

Pytany nagranie z podsłuchanej rozmowy, podczas której obecny premier Mateusz Morawiecki „miał mówić o kupowaniu nieruchomości na tzw. słupy”, rzecznik rządu odparł: „trudno mi komentować rzeczy, których nie ma”.

Szczerski: wniosek o ułaskawienie Falenty będzie procedowany zgodnie z zasadami