zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Nadzieja na wznowienie współpracy parlamentarnej”. Spotkanie marszałek Sejmu z ambasador Tajlandii

16:38, 18.09.2019;   autor: akune;   źródło: sejm.gov.pl

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się w środę z ambasador Królestwa Tajlandii J.E. Sansanee Sahussarungsi. Spotkanie miało związek z zakończeniem jej misji dyplomatycznej w Polsce.


Podziel się:   Więcej

Marszałek wyraziła swoje uznanie za osobiste zaangażowanie ambasador Sahussarungsi na rzecz współpracy między obydwoma państwami w dziedzinach gospodarki, kultury i kontaktów międzyludzkich.

– Z zadowoleniem przyjęliśmy przeprowadzenie w marcu br. demokratycznych wyborów parlamentarnych, co daje nadzieję na wznowienie współpracy parlamentarnej między naszymi państwami – podkreśliła podczas spotkania marszałek Sejmu.

Ambasador Tajlandii wskazała natomiast na znaczenie rozwijających się między obydwoma krajami relacji gospodarczych. Polska cieszy się dużym zainteresowaniem strony tajskiej w zakresie gospodarki innowacyjnej. Miedzy innymi dzięki staraniom pani Sansanee Sahussarungsi doszło do nawiązania współpracy pomiędzy Startup Poland a środowiskiem technologicznym z Tajlandii. Ambasador wyraziła nadzieję na rozwój współpracy np. w ramach specjalnej wolnej strefy ekonomicznej EEC (Eastern Economic Corridor).

Podczas spotkania zwrócono również uwagę na coraz większe zainteresowanie studentów z Tajlandii ofertą studiów wyższych w naszym kraju, widocznym szczególnie na kierunkach medycznych. Z kolei w Polsce rośnie zainteresowanie nauką języka tajskiego. Jest to już możliwe m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Marszałek Sejmu podkreśliła również duże i stale rosnące zainteresowanie Tajlandią jako kierunkiem wyjazdów turystycznych oraz wyraziła nadzieję na coraz większą liczbę gości z tego kraju w Polsce.Prezydent wręczył listy uwierzytelniające siedmiu ambasadorom

Kalendarz transmisji

Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
15-12-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych