zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Uroczysta gala w Filharmonii Narodowej

Nagroda Lewiatana dla prezydenta Komorowskiego

21:03, 15.05.2013;   autor: pl;   źródło: PAP, IAR

Prezydent Bronisław Komorowski, minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, prof. Ewa Łętowska oraz były opozycjonista Władysław Frasyniuk to laureaci tegorocznych nagród Konfederacji Lewiatan.


Podziel się:   Więcej

Nagrody wręczono podczas Gali Nagród Lewiatana w Filharmonii Narodowej. Gościem specjalnym był prezydent Komorowski. Tegorocznych laureatów wybrała Kapituła Nagród Lewiatana oraz zarząd Konfederacji Lewiatan.

„Nagrodę specjalną zarząd przyznał prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu za konsekwencję w budowaniu Polski pełnej dialogu opartego na szacunku, spokoju i wiedzy” – ogłosił w komunikacie Lewiatan.

Odbierając nagrodę prezydent podkreślił, że chce promować pozytywny klimat dla przedsiębiorczości w Polsce i propagować naszych przedsiębiorców zagranicą. Zaznaczył, że popiera działalność deregulacyjną rządu, w tym usprawnienie systemu sądownictwa gospodarczego oraz uproszczenie systemu podatkowego. Popiera też korzystne dla przedsiębiorczości rozwiązania w kodeksie pracy.

Bardzo ważna jest również – według prezydenta – współpraca nauki z biznesem, co sprzyja innowacyjności gospodarki. Bronisław Komorowski zaznaczył też, że Polacy – jeśli mają pracę – pracują najciężej w Europie. Zwrócił uwagę także na to jak ważny jest dialog społeczny.

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska otrzymała Nagrodę im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, która w sposób decydujący przyczyniła się do rozwoju przedsiębiorczości. „Kapituła nagrodziła ją za skuteczne wdrażanie systemu racjonalnego inwestowania funduszy europejskich, dzięki którym modernizujemy Polskę i naszą gospodarkę” – czytamy w komunikacie.

Nagrodę za odważne myślenie, przyznaną przez zarząd Konfederacji Lewiatan i Fundację na rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, dostała prof. Ewa Łętowska, była rzecznik praw obywatelskich, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego.

Czwartym laureatem został działacz opozycji, były poseł, założyciel i współwłaściciel firmy FF Fracht Władysław Frasyniuk. Został on uhonorowany nagrodą im. Andrzeja Wierzbickiego za wierność sobie i wyznawanym wartościom, za odpowiedzialne prowadzenie firmy oraz za odważne angażowanie się w sprawy publiczne.

Konfederacja Lewiatan skupia w związkach regionalnych i branżowych ponad 3750 firm zatrudniających w sumie ponad 700 tys. osób. Jest członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych.