zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Naimski: Nikt rozsądny nie będzie wierzył w deklaracje Putina o cyberatakach

09:29, 17.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Nikt rozsądny nie będzie wierzył w to, co deklaruje prezydent Rosji Władimir Putin - ocenił w czwartek Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski. Dodał, że deklaracje rosyjskie są deklaracjami propagandowymi i rzadko się zdarza, by były dotrzymywane.


Podziel się:   Więcej

Naimski, pytany w Programie 1 Polskiego Radia o ocenę środowych rozmów w Genewie prezydenta USA Joe Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział, że „nie doszło do żadnych konkretnych porozumień”, a jedynie ustalono kwestię wymiany ambasadorów. - To jest rzeczywiście marginalne, wydaje się, że żadna z kwestii istotnych nie została zdecydowana - ocenił Naimski. W jego opinii sytuacja taka byłaby korzystna z polskiego punktu widzenia, gdyż „zwrot USA wobec Rosji zawsze budzi niepokoje”.

Jak dodał Naimski, Putin wydawał się podczas swojego wystąpienia zdenerwowany, co oznacza, że „rozmowa z Bidenem nie ułożyła się po jego myśli”.

Naimski, pytany o to, czy można wierzyć w zapewnienia Putina dotyczące cyberataków na amerykańską infrastrukturę krytyczną, powiedział, że „nikt rozsądny nie będzie wierzył w to, co deklaruje prezydent Putin”.

„Informacja rządu nt. cyberbezpieczeństwa - niepoważna”
Jego zdaniem „deklaracje rosyjskie są deklaracjami propagandowymi i rzadko się zdarza, by były dotrzymywane”.

Naimski przypomniał, że ataki w cyberprzestrzeni są groźne dla gospodarki i życia publicznego, czego przykładem mógł być atak na ukraińską infrastrukturę krytyczną lub niedawne praktyczne unieruchomienie w wyniku cyberataku rurociągu w USA.

Jak wskazał Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, osoby stojące za tego rodzaju atakami są opłacane również przez rządy. - Wiemy, że Rosja prowadzi takie działania, o tym rozmawiał Biden - podkreślił.

W środę w Genewie doszło do pierwszego spotkania prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina. Po nim przywódcy spotkali się z dziennikarzami na osobnych konferencjach prasowych. Wśród tematów, które poruszyli znalazły się m.in. cyberbezpieczeństwo, relacje USA-Rosja, prawa człowieka czy suwerenność Ukrainy.

KPRM: Stwarzał zagrożenie terrorystyczne. Zostanie wydalony

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych