zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Najdalej 10 maja ruszy akcja szczepień w zakładach pracy”

14:34, 21.04.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Zakładam, że najdalej 10 maja ruszymy masowo z akcją szczepień we wszystkich zakładach pracy, które spełnią wymogi programu dotyczącego pilotażu szczepień - zapowiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.


Podziel się:   Więcej

Wicepremier na konferencji prasowej poinformował, że w programie pilotażu będzie uczestniczyć 8 firm - 4 prywatne i 4 spółki Skarbu Państwa.

- W naszej ocenie wydaje się dzisiaj, że te wszystkie konieczne wymogi prawne i wymogi sanitarne mogą być określone na poziomie rozporządzenia Rady Ministrów; nie będzie to wymagało żmudnej drogi w parlamencie, bo wtedy rzeczywiście ten proces byłby znacznie opóźniony, najbliższe posiedzenie Sejmu w połowie maja - powiedział Gowin.

Jak dodał, pracodawcy i pracownicy mogą być pewni, że „wszystkie rygory prawne i sanitarne będą dopięte na ostatni guzik”. - Gwarantuje to bardzo dobra współpraca ze środowiskami przedsiębiorców, a także ze związkami zawodowymi - zapewnił.

- Nie ma żadnych preferencji co do branży, nie ma żadnych preferencji co do wieku, szczepimy na masową skalę wszystkich chętnych, również dorosłych członków rodzin pracowników i robimy to tak, by akcja przebiegła w maksymalnym możliwym tempie - dodał.


Od 10 maja pełnoletni mogą rejestrować się na szczepienie