zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Nakłady na onkologię mają przekroczyć w tym roku 12 mld zł

15:41, 04.02.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Nakłady na onkologię mają przekroczyć w tym roku 12 mld zł – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że trwają prace nad zmianą wyceny usług medycznych dla chorych na nowotwory.


Podziel się:   Więcej

Trwają prace nad zmianą wyceny usług medycznych dla chorych na nowotwory.

Od roku 2015 prawie podwoiliśmy nakład – powiedział Niedzielski na konferencji prasowe w Kielcach w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Dodał, że w roku objęcia rządów przez PiS było to 7,5 mld zł, a w bieżącym roku wydatki na ten cel mają przekroczyć 12 mld zł.

– To może nie jest dwukrotność, ale wyraźna jakościowa zmiana. Oprócz tych nakładów uruchomiliśmy również - przez długi czas nierealizowany - proces retaryfikacji – zaznaczył.


Premier: Będziemy dalej kierowali dodatkowe środki na walkę z rakiem


 
 
 
...
 
Minister zdrowia poinformował, że w czwartek zostaną opublikowane kolejne taryfy kierowane do konsultacji; po konsultacjach minister ma wydawać NFZ polecenia w sprawie nowych wycen.Premier: Będziemy dalej kierowali dodatkowe środki na walkę z rakiem
Chcemy również w tej trudnej sytuacji wesprzeć ośrodki onkologiczne, które starają się utrzymać płynność działania. Żeby wesprzeć te ośrodki, zdecydowaliśmy się na formułę 3+3 procent: 3 procent są doliczane dla każdego ośrodka, a dla ośrodków, które mają kompleksowy zakres usług, jest dodatkowo 3 procent – powiedział.„Nowa strategia onkologiczna powinna objąć edukację, profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie”
Zaznaczył, że szpitale onkologiczne były wyłączone z walki z pandemią – nie miały obowiązku przeznaczania łóżek dla chorych na COVID-19. – To oznacza, że był potencjał, żeby nie uciekać od tego, co jest jednym z głównych zabójców Polaków; żeby procedury nowotworowe były stabilnie realizowane – mówił.

Niedzielski dodał, że pacjenci onkologiczni „są już w priorytecie szczepieniowym” i trwają prace nad logistyką szczepienia tych osób.Prezydent podpisał ustawę o Narodowej Strategii Onkologicznej

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
24-09-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych