zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności

13:08, 29.04.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności, jestem przekonany, że jako społeczeństwo zdamy go wzorowo - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedział, że rząd chce jak najszerzej promować akcję szczepień. Dlatego też – mówił – w majówkę w miastach wojewódzkich pojawią się mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe.

W późniejszym wpisie na Facebooku podkreślił, że w czwartek, „sprzed największego tymczasowego szpitala w kraju na PGE Narodowy w Polskę ruszają specjalne zespoły, ciężarówki z kontenerami i namiotami oraz kolejnymi dawkami szczepionki”. Jak dodał, „mobilne punkty promocyjne mają za zadanie nie tylko szczepić Polaków, ale również propagować wśród nich postawy proszczepionkowe”.

„Zasada jest prosta – jeżeli ktoś nie może dotrzeć do punktu szczepień – to punkt szczepień dotrze do niego!” – dodał szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że Narodowy Program Szczepień rozkręca się. – Do Polski dociera coraz więcej dawek, a my nadal pracujemy z Komisją Europejską, żeby szczepionek nie zabrakło – zapewnił premier.


Premier: W majówkę „wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień”
Jak poinformował, w środę odbył rozmowę z szefem firmy Pfizer. „Dyskutowaliśmy o projektach medycznych i logistycznych, które ta korporacja może realizować w Polsce. Chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi nawrotami epidemii w przyszłości” – napisał Morawiecki.

„Przed nami majówka, w czasie której nie mamy zamiaru odpuścić czy wrzucić na luz. Wręcz przeciwnie – włączamy wyższy bieg” – oświadczył.

Premier zaznaczył, że Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności. „Jestem przekonany, że jako społeczeństwo zdamy go wzorowo” – ocenił.

Szef rządu podziękował też wszystkim zaangażowanym w ten „wielki program niesienia pomocy i ochrony zdrowia Polaków – lekarzom, służbom medycznym i mundurowym, żołnierzom i szefom instytucji odpowiedzialnych za logistykę – ministrowi Michał Dworczyk i prezesowi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych Michałowi Kuczmierowskiemu”.

Urodzeni w latach 1980–1981 mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
16-06-2021
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych