zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Nasze głosy zdecydują o Polsce”. Prezydent zachęca do udziału w wyborach

20:03, 10.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Zachęcam do skorzystania z najważniejszego prawa, prawa wyborczego; postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach; udowodnijmy, jak bardzo cenimy demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny – powiedział w czwartek w orędziu prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

– W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu - wybory bardzo ważne, dotykające kluczowych dziedzin naszego życia, decydujące o sprawach dla nas najważniejszych – powiedział prezydent w wystąpieniu telewizyjnym.

Wskazywał, że przez wiele tygodni ugrupowania polityczne przedstawiały swoje programy i propozycje, a kandydaci na posłów i senatorów mówili o swoich osiągnięciach, podawali powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie ich.

Duda mówił, że podczas swoich licznych spotkań z Polakami często słyszy, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem, powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic. – Właśnie to buduje zaufanie. Zaufanie, które jest niezbędne, aby zachować harmonijny rozwój naszej ojczyzny, by budować jej pomyślną przyszłość – ocenił.


Oficjalne wyniki wyborów prawdopodobnie we wtorek
 
 
 
...
 
„Polska jest jedna, nasza, wspólna”

– Teraz to nasze głosy zdecydują o Polsce: o tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy, według jakich reguł dzielić środki publiczne, jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic, jak ochronić podstawowe wartości – podkreślił prezydent.

Duda przypominał też, że w maju prosił Polaków o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel – powiedział prezydent.

– Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali państwo ze swojego najważniejszego prawa, prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny – apelował prezydent.

– Panie i panowie. Drodzy rodacy. Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu, pamiętajmy, Polska jest jedna, nasza, wspólna – podkreślił prezydent.


Wybory do Sejmu. W całym kraju jednostronicowa karta do głosowania
Wybory parlamentarne 13 października

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę. Wybierzemy w nich 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Łącznie o mandat posła ubiegać się będzie 5112 kandydatów. O jeden mandat powalczy średnio 11 kandydatów.

W wyborach do Senatu zarejestrowano 278 kandydatów. Średnio o jeden mandat powalczy 3 kandydatów.


Wybory w niedzielę. Sprawdź, jak głosy przelicza się na mandaty posłów

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
20-02-2020
  • Rozpoczęcie czwartej konferencji z cyklu „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych