zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Nasze możliwości są większe niż dwa tysiące, które zadeklarowaliśmy”. Kopacz zaprasza liderów partii na spotkanie

17:29, 08.09.2015;   autor: msies;   źródło: TVP Info

– W obliczu tej tragedii humanitarnej Polska musi zachować się solidarnie, ale i odpowiedzialnie – powiedziała premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej. – Nasze możliwości (przyjęcia uchodźców - red.) są większe niż dwa tysiące, które zadeklarowaliśmy. Ale warunki, które postawiliśmy, to warunki, które pozwolą na to, aby ci, którzy do nas będą przybywać czuli się bezpiecznie i tak jak w domu, a Polacy będą mówić: tak nasze władze zadbały o to, że nasze życie nie zostało zdestabilizowane – podkreśliła.


Podziel się:   Więcej

Premier zastrzegła, że wszystkie kraje członkowskie muszą zabezpieczyć zewnętrzne granice Wspólnoty. Szefowa rządu zaproponowała też stworzenie „listy krajów bezpiecznych”, do której imigranci mają być „twardo i konsekwentnie" odsyłani. Dodała, że Polska zastrzega sobie pełne prawo do weryfikacji przybyłych do kraju uchodźców pod kątem bezpieczeństwa.

Kopacz podkreśliła, że Polski nie stać na przyjmowanie emigrantów ekonomicznych. Rząd chce aby ci uchodźcy, którzy trafią do Polski, byli tymi, którym w ich kraju „grozi obecnie nawet utrata życia”. Podkreśliła, że mają to być ludzie, którzy w naszym kraju potrafili ułożyć sobie normalne życie rodzinne, aby ich dzieci się uczyły, a ich rodzice mieli możliwość zarabiania na swoje życie.

Premier zaprasza liderów partii na spotkanie

Premier zaznaczyła, że niebawem odbędzie się spotkanie Rady Europejskiej, na której „będziemy musieli zdecydować i określić jakie są nasze możliwości”. – Dokładnie sprawdziliśmy jakie są możliwości państwa polskiego. Dzisiaj możemy powiedzieć: tak, chcemy być solidarni. I chcemy być solidarni odpowiedzialnie. Jak zaznaczyła, dlatego ważne jest, aby w tej trudnej sprawie Polska mówiła jednym głosem.

– Nie chcę, żeby to był głos tylko i wyłącznie Ewy Kopacz i polskiego rządu. Chcę, żeby w tej sprawie opowiedziały się wszystkie partie polityczne w Sejmie, dlatego na jutro zapraszam wszystkich liderów partii zasiadających w Sejmie na spotkanie w tej sprawie – oświadczyła szefowa rządu.
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych