zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Nie byliśmy odporni na wołania przedsiębiorców". Premier o działaniach rządu w czasie pandemii

07:31, 16.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Online Klubów „Gazety Polskiej" ocenił, że działania rządu w czasie pandemii były właściwe. – Byliśmy solidarnościowi, nie byliśmy odporni na te wołania przedsiębiorców – podkreślił.


Podziel się:   Więcej

W niedzielę szef rządu brał udział w trwającym od piątku VI Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej". Portal niezależna.pl relacjonuje, że Mateusz Morawiecki odnosząc się do polityki rządu w obliczu epidemii koronawirusa, podkreślił, że odpowiedź polskich władz na wyzwania z nią związane była adekwatna. Premier wskazał konkretne działania, w tym tzw. tarcze antykryzysowe.

„My byliśmy solidarnościowi, my nie byliśmy odporni na te wołania (przedsiębiorców-red.), ponieważ wiedzieliśmy, że ratując te miliony miejsc pracy, ratując szanse polskiej gospodarki na rozwój jednocześnie budujemy fundament na przyszłość, a wiedzieliśmy wtedy, że przyszłość będzie zdecydowanie inna” – cytuje premiera portal.

Wskazał, że obecnie mamy do czynienia ze „zderzeniem dwóch światów, tego neoliberalnego i solidarnościowego".


Premier o wsparciu dla firm: Koszt pomocy będzie oscylował wokół 9-10 mld zł

Potrzeby i realizacja


– My, Prawo i Sprawiedliwość odczytaliśmy te potrzeby (społeczeństwa-red.) we właściwy sposób, ale mało tego –- odczytanie potrzeb to jedno, to ważne, to pewnie 10-20 proc. sukcesu – ale potem trzeba je umieć zrealizować, trzeba umieć w taki sposób przebudować finanse publiczne państwa, poprzez zastosowanie algorytmów informatycznych, specjalnych instrumentów (...) po to, żeby pojawiło się te kilkadziesiąt miliardów złotych – podkreślił premier.

Jak zauważył nie podoba się to „adwersarzom politycznym". – I dlatego (oni) szaleją z nienawiści z niechęci i robią wszystko, żeby się ta polska łódź podtopiła, a może nawet zatopiła, bo „im gorzej tym lepiej” – to jest ich filozofia – powiedział Mateusz Morawiecki.


Morawiecki: Obrona miejsc pracy jest dla rządu najważniejsza

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych