zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Nie ma informacji o nowych zakażeniach wśród senatorów; trwają badania

13:25, 04.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Część senatorów wykonała już testy na koronawirusa we własnym zakresie i czeka na wyniki; część ma przebadać się w środę w Warszawie – poinformowała we wtorek wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Według niej nie ma na razie informacji o nowych zakażeniach wśród senatorów.


Podziel się:   Więcej

W sobotę o swym zakażeniu SARS–CoV–2 poinformował senator Koalicji Polskiej–PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. W poniedziałek okazało się, że chory jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP–PSL Ryszard Bober, który w środę ma mieć powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność co do wyniku.

Godzwon przekazała we wtorek PAP, że na razie nie ma informacji o nowych zakażeniach w Senacie. „Kilkunastu senatorów oraz kilkunastu pracowników Kancelarii Senatu przebywa w kwarantannie; dane pracowników Kancelarii Senatu, którzy mieli kontakt z tą trójką senatorów, zostały przekazane sanepidowi, podobnie jak dane osób postronnych uczestniczących w posiedzeniach komisji, np. ekspertów czy przedstawicieli ministerstw” – podkreśliła wicedyrektor.

Jak dodała, listy te dotarły już do sanepidu. „I teraz już po stronie sanepidu jest dotarcie do tych osób, przeprowadzenie wywiadu epidemicznego, czy rzeczywiście doszło do kontaktu, który powoduje, że należy wykonać test” – zaznaczyła wiceszefowa CIS.

Godzwon poinformowała ponadto, że część senatorów wykonała już we własnym zakresie testy na koronawirusa – niektórzy otrzymali już wyniki, inni czekają. „Jest również grupa senatorów, która chce taki test wykonać w Warszawie i w związku z tym jutro te testy, w porozumieniu oczywiście z sanepidem, będą im wykonywane. Nie będzie tutaj żadnego +wymazobusa+ – sanepid będzie indywidualnie z każdym senatorem ustalał miejsce i termin wykonania testu” – powiedziała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.

Senator Majer: poddałem się autokwarantannie, czekam na test

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
19-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych