zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Konkurs TVP Info i „Dziennika Gazety Prawnej”

„Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” – nagrody

21:35, 30.10.2013;   autor: kf;   źródło: PAP

- Gospodarka jest jednym z obszarów, gdzie widać największe sukcesy Polski i Polaków – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w środę, podczas gali „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”, związanej z wręczeniem nagród „Firma bez granic”. Konkurs współorganizują TVP Info i „Dziennik Gazeta Prawna”.


Podziel się:   Więcej

Bronisław Komorowski nawiązał w przemówieniu do dorobku zmarłego w poniedziałek Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski. - Myślę, że właśnie na tym polegała jego wielkość, że potrafił dostrzec ten moment, w którym skończyła się walka o wolność, a rozpoczęła walka o mądre jej wykorzystanie i zagospodarowanie. Jednym z tych obszarów, w którym widać największe sukcesy Polski i Polaków, jest niewątpliwie gospodarka - mówił prezydent.

Zwrócił uwagę, że po upadku komunizmu wydawało się, że gospodarka będzie najtrudniejszym i najbardziej beznadziejnym obszarem do przeprowadzenia zmian ze względu na zniszczoną tkankę społeczną i gospodarczą. - Okazało się, że wbrew pesymistom (...), w tym obszarze poszło nadspodziewanie dobrze. To nie znaczy, że żyjemy w raju ekonomicznym (...), ale ogromną część zadań mamy już za sobą. Osiągnęliśmy te cele, (...) osiągnęli je przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, którzy serio potraktowali hasło +nie ma wolności bez przedsiębiorczości+ - mówił Bronisław Komorowski.

Prezydent dodał, że przedsiębiorcy pamiętali także, że „nie ma przedsiębiorczości bez wolności”. Prezydent podkreślił, że sukces Polski nie jest zasługą jednej ekipy politycznej, ale sukcesem „wypracowanym w ciężkim boju z rzeczywistością przez wiele ekip rządzących, przez wielu prezydentów, premierów i ministrów, przez wszystkie kadencje parlamentu”.

W zorganizowanym przez TVP Info i „Dziennik Gazetę Prawną” konkursie „Firma bez granic” wyróżniono trzy firmy. W kategorii „firma szerząca polską myśl techniczną na świecie” nagrodzono Vigo Systems z Ożarowa Mazowieckiego (dostarczyła detektory podczerwieni do łazika Couriosity, który wylądował na Marsie). W kategorii „największy sukces w krótkim czasie” zwyciężyła firma Fibar Group (tworzy tzw. inteligentne domy, 80 proc. produkcji trafia na eksport). W kategorii „niszowa działalność na globalną skalę” nagrodzono firmę Apeirion Synthesis (jedna z czterech firm na świecie, która produkuje specjalistyczne katalizatory na potrzeby przemysłu farmaceutycznego i chemicznego).

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych