zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Nie wiem nic o tym, żeby jacykolwiek hejterzy byli zatrudnieni w KPRM”

11:21, 21.08.2019;   autor: msies;   źródło: TVP Info

– Pan premier jest pryncypialny i od początku swojej działalności publicznej i politycznej pokazuje, że wartości w życiu – zarówno społecznym jak i politycznym – są dla niego bardzo istotne. W polityce ceni też przestrzegania zasad i nie ma problemu jako polityk z podejmowaniem trudnych decyzji – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk w TVP Info mówiąc o decyzji premiera dotyczącej dymisji Łukasza Piebiaka.


Podziel się:   Więcej

– Przypomnę, że nie tak dawno odszedł też wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, teraz została przyjęta dymisja pana Łukasza Piebiaka – podkreślił Dworczyk podczas rozmowy w „Minęła 8” w TVP Info .

Onet opisał w poniedziałek kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak utrzymywał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje hejtu dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra.

Po tych doniesieniach Piebiak poinformował w wydanym oświadczeniu, że podał się do dymisji. Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że przyjmie dymisję.

– Myślę, że samemu zainteresowanemu (Piebiakowi – red.)powinno najbardziej zależeć na tym, żeby te sprawę wyjaśnić. Oczywiście ważny jest tak że jego głos, dlatego że przynajmniej do wczoraj mieliśmy sytuację taką, w której jedna ze stron przedstawiła te wydarzenia, a warto żeby w każdej sprawie wypowiedziały się dwie strony. Teraz były wiceminister będzie się mógł skupić na tym żeby te sytuacje wyjaśnić.

Premier przyjmie dymisję wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka
 
 
 
...
 
Odnosząc się do oczekiwań opozycji, by wraz z Piebiakiem odwołać ze stanowiska jego szefa, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, Dworczyk ocenił, że „trudno poważnie traktować te postulaty”. – Minister Ziobro konsekwentnie reformuje wymiar sprawiedliwości i dlatego jest bezpardonowo atakowany – dodał.

„Nie wiem nic o tym, żeby jacykolwiek hejterzy byli zatrudnieni w KPRM”

Zapytany, czy kancelaria premiera (za rządów PO-PSL) zatrudniała hejterów, i czy nadal oni w niej pracują, Dworczyk odpowiedział: – Jestem od blisko dwóch lat szefem KPRM i nie wiem nic o tym, żeby byli jacykolwiek hejterzy zatrudnieni. Jestem pewny również, że moja poprzedniczka minister Beata Kępa (PiS) nie zatrudniała żadnych hejterów, wiec mogę powiedzieć tylko jedno: w ramach tych wartości, na których PiS buduje swój program, tego rodzaju działania absolutnie się nie mieszczą - zapewnił Dworczyk.

Wyjaśnienia ws. Piebiaka spodziewane jeszcze we wtorek. Wiceszef MS wraca z urlopu