zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Nie wykluczamy żadnych scenariuszy, jeżeli chodzi o korekty w zakresie funkcjonowania rządu”

11:40, 21.10.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Mamy trochę czasu, aby zastanowić się w jaki sposób skonstruować rząd, w związku z tym kilka korekt ministerialnych na pewno będzie – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Nie wykluczamy żadnych scenariuszy, jeżeli chodzi o korekty w zakresie funkcjonowania rządu – dodał.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu był pytany w radiowej „Jedynce”, czy 12 listopada, kiedy mają się odbyć pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu, będzie datą graniczną, kiedy znany będzie skład nowego rządu.

– Ta data faktycznie jest najbardziej prawdopodobna – odpowiedział Müller. – Oczywiście mamy trochę czasu, aby zastanowić się na tym, w jaki sposób skonstruować rząd pod kątem personalnym, ale również pod kątem organizacyjnym, w związku z tym tych kilka korekt ministerialnych na pewno będzie czy w procesie powstania na poziomie rządowym – też musimy ten proces zoptymalizować, nastawić procesy tak, aby te kilka najważniejszych ustaw było przyjętych jak najszybciej, czyli ta +piątka na 100 dni+ w szczególności – dodał.

– Oczywiście ten proces do 12 listopada – zakładamy – będzie już znany, aczkolwiek to nie jest data, w której premier musi przestawić już skład rządu, bo dopiero wtedy będzie desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki – zapowiedział.

Powołanie nowego rządu przez prezydenta – najpóźniej 26 listopada
Powróci Ministerstwo Skarbu

Pytany, czy w nowym rządzie pojawi się Ministerstwo Skarbu, odpowiedział, że takie decyzje nie zostały ostatecznie podjęte. – My nie wykluczamy w tej chwili żadnych scenariuszy, jeżeli chodzi o korekty zakresie funkcjonowania rządu – powiedział. Dopytywany, czy przywrócenie Ministerstwa Skarbu jest rozważane, odpowiedział, że jest rozważane w jaki sposób skonstruować nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa i majątkiem państwowym. – Dyskusje wokół stworzenie czy przywrócenia, czy odpowiedniego sformułowania, nowych zasad nadzoru właścicielskiego jest zasadne i w związku z tym takie debaty się oczywiście toczą – podkreślił rzecznik rządu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział 7 października, że jeżeli PiS wygra wybory, to w ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dot. małego ZUS, 13 i 14 emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników, czyli tzw. „Piątkę na 100 dni”.

Czy Mateusz Morawiecki pozostanie premierem w nowym rządzie?

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
17-11-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych