zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Nie żyje były minister środowiska Jan Szyszko

12:44, 09.10.2019;   autor: msies;   źródło: twitter

Dziś przed południem odszedł Pan prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem – poinformował prezydent Andrzej Duda. Były minister środowiska miał 75 lat.


Podziel się:   Więcej

Jan Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 roku. Ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na której uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 otrzymał tytuł naukowy profesora.

Szyszko był ministrem środowiska w latach 1997-1999 w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005-2007 ministrem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2015-2018 ministrem w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Był posłem na Sejm V,VI,VII,VIII kadencji.

„Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP” – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze
 
 
 
...