zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Niedzielski: Czuję się dobrze, w czwartek chcę zrobić test

10:33, 25.02.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Minister zdrowia Adam Niedzielski, który przebywa na kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem szefem KPRM Michałem Dworczykiem, deklaruje, że czuje się dobrze, pracuje z domu, a w czwartek chciałby zrobić test.


Podziel się:   Więcej

Szef resortu zdrowia przekazał w porannej audycji na antenie RMF FM, że czuje się dobrze i „raczej w tej chwili nie ma ryzyka, że złapałem koronawirusa od pana ministra Dworczyka bo dziś zacznie się siódma doba, więc generalnie objawy powinny się pokazać”.

- Dzisiaj po południu będę chciał zrobić test i może już zostanę zwolniony przez inspektora sanitarnego z kwarantanny. Czym prędzej chciałbym wrócić - dodał.

Pytany, czy jest formalnie, oficjalnie na kwarantannie, czy też w samoizolacji o której sam zdecydował, minister przypomniał, że po kontakcie z osobą zakażoną „jest oficjalnie w kwarantannie”.

- Muszę korzystać z aplikacji kwarantanna domowa, codziennie robić sobie o wyznaczonej porze zdjęcie i przesyłać do systemu. Zdjęcie jest oczywiście otagowane geolokalizacją - powiedział.

Komentując uwagę, czy nie jest to dowód, że rząd i ministrowie powinni się zaszczepić i być w pracy, a nie telepracy, szef MZ stwierdził, że jest w pracy, podobnie minister Dworczyk nie ma mniej obowiązków. - Przyjęliśmy podejście, że czekamy (ze szczepieniami-PAP) na swoją kolej. (...) Bardziej narażonymi osobami są seniorzy, medycy - powiedział.

Nowe zasady reżimu sanitarnego. Zaszczepieni bez kwarantanny na granicach

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych