zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Niedzielski: Fundusz Medyczny wpisuje się w krajobraz leczenia onkologicznego

14:43, 20.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Fundusz Medyczny na stałe wpisuje się w krajobraz leczenia onkologicznego – powiedział we wtorek przy okazji podpisania przez prezydenta ustawy o Funduszu Medycznym minister zdrowia Adam Niedzielski.


Podziel się:   Więcej

Minister powiedział, że fundusz na stałe wpisuje się w krajobraz leczenia onkologicznego. Zaznaczył równocześnie, że choroby nowotworowe stają się powoli dominującą przyczyną śmierci Polaków.

– Koronawirus nie jest jedynym problemem zdrowotnym, z którym mamy do czynienia i bardzo ważne jest, by pamiętać o pozostałych problemach – podkreślił minister zdrowia.

– Onkologia powoli staje się problemem numer jeden w Polsce. Liczba ludzi umierających na nowotwory rośnie i można powiedzieć, że powoli staje się dominującą przyczyną, bo w przypadku wielu śmierci onkologicznych jako przyczynę zgonu podawane jest zatrzymanie krążenia, co często mylnie utożsamiane jest z problemami kardiologicznymi – mówił Niedzielski.

Zaznaczył w kontekście podpisania ustawy, że powstaje element, który będzie stabilizował leczenie onkologiczne. Wymienił też ważniejsze elementy tej regulacji m.in. uproszczenie procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych, rozwiązania ułatwiające rozbudowę i modernizację infrastruktury placówek leczniczych, profilaktykę poprzez wzmocnienie finansowania lokalnych programów i motywowanie personelu medycznego po to, by przesiewowe badania stały się bardziej powszechne.


Prezydent Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym
 
 
 
...
 
– Im wcześniej będziemy jako społeczeństwo diagnozować ryzyko, chorobę, tym większe szanse na przeżycie i tym cena interwencji mniejsza. Gwarantujemy sobie w ten sposób większą przeżywalność, dłuższy okres życia – podkreślił Niedzielski.Premier: Fundusz Medyczny to krok milowy w dobrym kierunku

Kalendarz transmisji

Grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31   
05-12-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych