zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Niedzielski: Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe

14:36, 02.12.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe. Najpóźniej w piątek NFZ ogłosi kryteria naboru - powiedział w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że każdy, kto spełni wymagania naboru będzie „automatycznie zakwalifikowany”.


Podziel się:   Więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski przebywał w środę w Łodzi wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim. Na konferencji odbywającej się w hurtowni farmaceutycznej mówił o planie organizacji punktów szczepień przeciwko koronawirusowi.

– Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe. To jest najważniejsza informacja, bo ona rozpoczyna pewien proces budowania nie tylko logistyki, ale gotowej sieci, która przyjmie pacjentów i da im możliwość zaszczepienia - powiedział minister zdrowia. Dodał, że najpóźniej w piątek NFZ ogłosi kryteria naboru. – To nie będzie żaden konkurs, tutaj każdy, kto spełni warunki tego naboru będzie mógł po prostu się zgłosić i będzie automatycznie zakwalifikowany - zapewnił.

– Te warunki dotyczą składu zespołu, dotyczą też otoczenia, w którym ma być wykonywane szczepienie, dotyczą też tego, ile szczepień taki zespół powinien tygodniowo wykonywać - wyliczał szef resortu zdrowia.

Jak mówił, cel tych działań jest jeden: żeby dostarczyć obywatelom szczepionkę wiarygodną, bezpieczną i wysokiej jakości. Niedzielski podkreślił, że proces logistyczny związany z dystrybucją szczepionki jest „jednym z największych z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, a może dziesięcioleciach”.

– Zakupy (szczepionek), o których mówił pan premier, zabezpieczają w pełni naszą populację, a nawet z pewnym nadmiarem, po to żeby też mieć ewentualnie możliwość zarządzania typem szczepienia i tym, które ze szczepień pierwsze pojawi się na rynku, pierwsze będzie dostępne - zapewnił Niedzielski.

Premier: „Są widoki”, aby szczepienia przeciw Covid-19 rozpoczęły się od lutego
 
 
 
...
 
Cel – zaszczepienie 70-80 proc. naszej populacji

Minister pytany był o to, jak duży procent polskiego społeczeństwa powinien zostać zaszczepiony, abyśmy epidemię koronawirusa pokonali w jakimś przewidywalnym okresie. – Tutaj trudno jest mówić o konkretnym poziomie, konkretnym progu minimalnym zaszczepienia, który będzie gwarantował, że zapomnimy zupełnie o koronawirusie, że epidemia odejdzie w niepamięć - podkreślił Niedzielski.

– Na pewno wszystkie nasze wysiłki, które będziemy realizować - w kampanii komunikacyjnej, ale nie tylko, bo planujemy też rozwiązanie takie, że chcemy zaproponować pewien pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią - to w tej sytuacji mamy nadzieję, że na pewno będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, co byłoby już ogromnym sukcesem - zaznaczył minister zdrowia.

Ale oczywiście - jak dodał - cele są bardziej ambitne. – Tutaj pan premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 procent. I do tego będziemy dążyli - powiedział Niedzielski.

Działania prezydenta i rządu dają nadzieję, że szczepionka na COVID będzie szybko dostępna w Polsce

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
20-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych