zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Nieoficjalnie: Kwestia Białorusi na szczycie UE

15:45, 10.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen nt. sytuacji na Białorusi - przekazało PAP unijne źródło. Z informacji wynika, że szef RE Charles Michel przekazał też Morawieckiemu, że kwestia Białorusi zostanie poruszona na szczycie UE we wrześniu.


Podziel się:   Więcej

Unijne źródło poinformowało też PAP, że szef Rady Europejskiej Charles Michel przekazał Morawieckiemu pisemną odpowiedź na jego pismo, w której poinformował, że kwestia Białorusi zostanie poruszona na szczycie UE we wrześniu.

Rzecznik polskiego rządu poinformował w poniedziałek, że premier Morawiecki zaapelował do szefowej KE Ursuli von der Leyen i do Michela o zwołanie nadzwyczajnego szczytu unijnego w sprawie sytuacji na Białorusi. Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli przekazało w poniedziałek von der Leyen i Michelowi pismo z apelem polskiego premiera w tej sprawie.

Źródło unijne przekazało też PAP, że w poniedziałek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz rozmawiał z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem nt. sytuacji na Białorusi - przekazało PAP unijne źródło. Z informacji PAP wynika, że kwestia sytuacji na Białorusi pojawi się na sierpniowym, nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w Berlinie (Radzie UE ds. zagranicznych).

„Minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz rozmawiał dziś szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem. Dziś po południu ma zostać wydane wspólne, stanowcze oświadczenie w imieniu 27 państw członkowskich UE nt. sytuacji na Białorusi. Zdecydowano, że kwestia ta będzie omawiana na sierpniowej, nieformalnej Radzie UE ds. zagranicznych w Berlinie” – powiedziało PAP źródło unijne.

Morawiecki: mamy obowiązek solidarnie wspierać Białorusinów

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
24-09-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych