zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Niewykluczone, że Senat na najbliższym posiedzeniu zajmie się nowelą ustawy ws. ochrony zwierząt”

11:38, 18.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Nowela ustawy ws. ochrony zwierząt nie trafiła jeszcze do Senatu, ale nie jest wykluczone, że senatorowie zajmą się nią na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym pod koniec września – przekazała w piątek wicedyrektor CIS Anna Godzwon.


Podziel się:   Więcej

Sejm uchwalił w piątek rano nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

Godzwon pytana, czy Senat zajmie się tą nowelą na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na 29 i 30 września. – Nie jest wykluczone, że Senat zajmie się tą ustawą, tylko my jej jeszcze nie mamy. Sejm przegłosował ją w nocy (z czwartku na piątek), zanim ona do nas dotrze, być może to będzie dzisiaj, to zawsze trochę trwa – powiedziała Godzwon.

Sprawa głosowania nad nowelą ustawy, autorstwa PiS, o ochronie zwierząt stała się powodem kryzysu politycznego w obozie Zjednoczonej Prawicy.


Dworczyk: U niektórych posłów Zjednoczonej Prawicy wygrał polityczny, partykularny interes
Spośród 229 przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, którzy wzięli udział w głosowaniu, nowelizację ustawy o ochronie zwierząt poparło 176 posłów PiS, w tym minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (Porozumienie).

Natomiast przeciw noweli zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski; 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw. Przeciwko noweli opowiedział się też m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS).


Sejm uchwalił nowelę zakazującą hodowli zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny
W piątek wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) powiedział, że dyscyplina głosowania w sprawie ustawy o ochronie zwierząt dotyczy również senackiej części klubu PiS i będzie to kolejny test lojalności, uczciwości i sumienności ich senatorów.


Pęk: W Senacie będzie dyscyplina w głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych