zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Nikt nie ma prawa porównywać policji do ZOMO czy białoruskiego OMON-u ”

09:51, 30.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Nikt nie ma prawa porównywać polskiej policji do ZOMO czy białoruskiego OMON-u; opozycja próbuje wywołać wrażenie, że policja demokratycznego państwa jest instrumentem wrogiego państwa – powiedział w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.


Podziel się:   Więcej

W sobotę wieczorem odbyły się manifestacje „Strajku kobiet”, które w całym kraju zorganizowano przy okazji świętowania 102. rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Największa demonstracja odbyła się w Warszawie.

O protest i towarzyszące mu incydenty Szczerski był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia. W rozmowie poruszono kwestię zakresu immunitetu posła oraz sprawę użycia gazu wobec posłanki KO Barbary Nowackiej.

– Jestem oburzony i protestuję przeciwko próbom, które podejmuje opozycja i opozycyjne media w Polsce - porównywania polskiej policji do ZOMO lub dzisiaj do OMON-u na Białorusi – oświadczył prezydencki minister.

Jak podkreślił ten, kto porównuje polską policję do jednostek ZOMO i OMON, niszczy pamięć o ludziach, którzy zginęli z rąk ZOMO, o tych, którzy dzisiaj są prześladowani przez siły OMON Białorusi i nie rozumie sytuacji w Polsce, po prostu naraża na niebezpieczeństwo polskich policjantów.

– Nikt nie ma prawa mówić do polskiej policji, że to jest ZOMO czy białoruski OMON, i wywoływać takie wrażenie za granicą – dodał Szczerski.

Posłanka Nowacka spryskana gazem pieprzowym


Szef gabinetu prezydenta odnosząc się do spryskania posłanki Nowackiej gazem pieprzowym, zaznaczył, że „ta sprawa pewnie będzie szczegółowo wyjaśniania”.

– Potrzebujemy dyskusji na temat zakresu immunitetu parlamentarnego, bo miał on dotyczyć przede wszystkim ochrony posła, żeby nie ponosił odpowiedzialności za inne wypowiedzi mieszczące się w granicy działalności parlamentarnej niż poglądy władzy – zauważył minister.

Według Szczerskiego „opozycja próbuje wywołać wrażenie, że polska policja demokratycznego państwa dbająca o porządek publiczny jest jakąś wrogą siłą opresyjną, instrumentem wrogiego państwa”.


Marszałek Sejmu chce wyjaśnień od policji ws. użycia gazu wobec posłanki Nowackiej

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
20-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych