zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Niosą pomoc do ostatniej chwili”. Prezydent podziękował ratownikom górniczym

13:32, 05.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda podziękował w piątek ratownikom górniczym za ich służbę. Jak zaznaczył, niosą oni pomoc „do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia”.


Podziel się:   Więcej

Prezydent odwiedził w piątek Bytom (Śląskie), gdzie rozmawiał z ratownikami medycznymi. Złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym poległych w pracy ratowników górniczych.

Jak zaznaczył, jest to miejsce, które dla całej społeczności Górnego Śląska ma wielkie znaczenie. – Tutaj pracują ci, którzy nosa pomoc – podkreślił Duda.

– Dziękuję ratownikom za obecność i spotkanie, że będziemy rozmawiać o codziennej służbie, którą realizują, służąc swoim kolegom – powiedział.

– To jest ogromna część jednej z najważniejszych tradycji, które towarzyszą górnikom, które należą do żelaznego kanonu tradycji, kultury górniczej: możesz być pewny, że po ciebie przyjdą – dodał prezydent.


Prezydent Duda odwiedzi województwo śląskie
 
 
 
...
 
Jak zaznaczył prezydent, ratownicy górniczy „niosą pomoc do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia”. – Chwała wam za to. W imieniu Rzeczypospolitej i Polaków za waszą służbę dziękuję – powiedział Duda.

Prezydent podkreślił, że obecnie jest czas, aby Polska realizowała, zarówno duże, jak i małe inwestycje. Ocenił, że Śląsk to miejsce, gdzie „jest wielka ambicja i wola ciężkiej pracy”.


Andrzej Duda ocenił, że Śląsk pełni rolę „centrum pracy i myśli". Dodał, że Śląsk jest „wielkim, polskim centrum gospodarczym”.


Prezydent: sytuacja epidemiologiczna jest opanowana; razem pokonamy kryzys


Sasin: epidemia nie będzie pretekstem do szybszego wygaszania kopalń