zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Nowe obostrzenia w jednym z województw. Minister przedstawił szczegóły

14:45, 05.03.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

W województwie pomorskim zamknięte zostaną obiekty kulturalne i sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Obostrzenia zostaną wprowadzone 13 marca.


Podziel się:   Więcej

Szef MZ zapowiedział w piątek na konferencji prasowej, że w województwie pomorskim zostaną wprowadzone te same obostrzenia, które obowiązują obecnie w województwie warmińsko-mazurskim. Jak dodał, obostrzenia zaczną obowiązywać w sobotę 13 marca i potrwają na razie do 20 marca, gdy rząd postanowi, co dalej.

- Zamknięte będą hotele, zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Kina, teatry, muzea, galerie sztuki - to wszystko obiekty, które zostaną ponownie zamknięte. To samo dotyczy basenów, saun, solariów i innych obiektów sportowych, które były do tej pory dopuszczone - poinformował Niedzielski.

- Podobnie jak w województwie warmińsko-mazurskim, od 13 do 20 marca nauka będzie odbywała się w trybie hybrydowym - mówił minister. Podkreślił, że „głównym argumentem pozwalającym na poluzowanie trybu zdalnego nauczania w klasach 1-3 jest przede wszystkim szczepienie nauczycieli”, które do 13 lub 14 marca ma być „praktycznie zakończone”.

W pozostałych regionach sytuacja pozostaje na razie bez zmian. - Będziemy co tydzień podejmować decyzję, co będzie działo się dalej - powiedział Niedzielski.

Nauczanie hybrydowe w województwie warmińsko-mazurskim


- W woj. warmińsko-mazurskim od następnej soboty, 13 marca do 20 marca chcemy zastosować nauczanie hybrydowe, część dzieci np. przez tydzień będzie przychodzić do szkoły, a pozostałe będą korzystać z nauki zdalnej - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że rząd podjął decyzję, że w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przedłużone o tydzień - do 20 marca - obowiązujące tam regulacje. - Z jednym wyjątkiem - zamiast prowadzenia edukacji w trybie zdalnym, chcemy zastosować nauczanie hybrydowe - powiedział Niedzielski.

Wyjaśnił, że chodzi o model, w którym część dzieci np. w jednym tygodniu uczęszcza do szkoły, a w tym czasie pozostałe korzystają ze zdalnej nauki. - Natomiast w kolejnym tygodniu, bo można to robić również w systemie dziennym, zmienia się sposób prowadzenia tej nauki - przekazał Niedzielski.

-Te regulacje dotyczące woj. warmińsko-mazurskiego wejdą (w życie) od kolejnej soboty do następnego tygodnia, czyli do 20 marca - powiedział Niedzielski.

Dodał, że rząd będzie chciał komunikować w cyklu tygodniowym regulacje dotyczące województw.

Niedzielski: Dynamiczny przyrost dziennych zachorowań

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych