zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Nowy projekt KPRM i Instytutu Łączności. Dotyczy technologii 5G

10:22, 02.03.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Nowy projekt „Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa” realizowany przez KPRM i Instytut Łączności wyjaśni Polakom, czym jest technologia 5G - czytamy we wtorkowym komunikacie Wydziału Promocji Polityki Cyfrowej KPRM.


Podziel się:   Więcej

Projekt zyskał dofinansowanie w ramach działania 3.4 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Według KPRM jego głównym założeniem jest szeroko pojęta edukacja na temat nowoczesnych technologii mobilnych. Jego realizacja potrwa do listopada 2023 r.

„Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa” to projekt, który obejmie m.in. realizację szkoleń dla samorządowców. Ich tematem będą głównie kwestie dotyczące procesu inwestycyjnego stacji bazowych, ale też kompetencje miękkie, które mają być przydatne podczas rozmów z mieszkańcami.

Działania edukacyjne w ramach projektu mają objąć także dziennikarzy mediów lokalnych i ogólnopolskich.

Powstanie również podręcznik


Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM zapowiedział również powstanie podręcznika wspomagającego naukę fizyki w szkołach podstawowych, które ma być realizowane w toku prac projektowych i ukierunkowane na edukację najmłodszych w zakresie działania sieci telefonii komórkowej.
Jak podkreślono w komunikacie, w mediach pojawia się wiele półprawd i fałszywych informacji na temat szkodliwości 5G dla ludzi i środowiska. Wśród krajów rozwiniętych Polacy plasują się w czołówce sceptyków, jeśli chodzi o zaufanie wobec technologii łączności nowej generacji 5G - wynika z cytowanych przez komunikat badań firmy konsultingowej Deloitte. Aż 11 proc. rodaków zgadza się ze stwierdzeniem, że technologia 5G niesie ze sobą ryzyko dla zdrowia. Około 14 proc. respondentów zaś uważa, że kwestie zdrowotne i łączność 5G są ze sobą powiązane. 20 proc. społeczeństwa nie zgadza się z takim twierdzeniem, a ok. 17 proc. nie zgadza się zdecydowanie. 24 proc. respondentów natomiast nie ma zdania - czytamy w komunikacie.

Jak zadeklarowano w komunikacie, program w łatwy i przystępny sposób przedstawi Polakom to, jak działają nowe technologie mobilne i rozwieje ich obawy na temat rzekomej szkodliwości sieci 5G.

„Zielona energia i zrównoważona mobilność”. Pierwsza debata dotycząca KPO

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
08-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych