zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

O problemach psychiatrii dziecięcej podczas debaty w Senacie

20:45, 17.02.2020;   autor: msies;   źródło: senat.gov.pl

Co zrobić, by wyprowadzić z zapaści psychiatrię dziecięcą i młodzieżową? Jakie działania można podjąć już teraz, by młodzi ludzie w trudnych sytuacjach życiowych nie byli pozostawiani sami sobie? Czy można szybko uzdrowić system? Odpowiedzi na te i inne pytania będą szukać uczestnicy debaty „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”.


Podziel się:   Więcej

Debata odbędzie się w Senacie 11 marca br. o godz. 11.00. Na debatę zapraszają marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki oraz prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

– Psychiatria dziecięca i młodzieżowa nie może już dłużej czekać – mówi marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki. – Diagnoza jest jasna: to mocno zaniedbany i gigantyczny problem. Musimy niezwłocznie działać, dlatego chcemy spytać praktyków, czego im najbardziej potrzeba. Jakie rozwiązania możemy tu w Senacie przyjąć, jakie działania podjąć razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, by młodzi ludzie, których dotyka rzeczywistość, mogli otrzymać szybką i skuteczną pomoc – podkreśla marszałek Grodzki.

– Otrzymaliśmy od naszych ekspertów materiały dotyczące psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – Ich treść jest po prostu porażająca. Mam ogromną nadzieję, że okrągły stół w tej sprawie pozwoli natychmiast, powtarzam – natychmiast, wprowadzić potrzebne zmiany, aby powstrzymać kompletny rozpad tej dziedziny medycyny. Fundacja WOŚP zrobiła już pierwszy krok – dodaje Jerzy Owsiak.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni między innymi psychiatrzy, którzy na co dzień pracują na szpitalnych oddziałach i w przychodniach dla dzieci i młodzieży, organizacje pozarządowe zaangażowane w niesienie wsparcia pomocy młodym ludziom, a także przedstawiciele resortów zdrowia, edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Debatę będzie można śledzić na kanałach Senatu RP i WOŚP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych Senatu RP i WOŚP. Debata będzie otwarta dla mediów.

Marszałek Senatu i szef WOŚP zapowiadają debatę o psychiatrii dziecięcej

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych