zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Obchody 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego z udziałem prezydenta i premiera

11:01, 27.12.2018;   autor: msies, akune;   źródło: PAP

W uroczystościach z okazji 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego wezmą w czwartek w Poznaniu udział prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Głowa państwa złoży wizytę także Mosinie.


Podziel się:   Więcej

Prezydent weźmie udział we mszy świętej w intencji powstańców wielkopolskich celebrowanej pod przewodnictwem metropolity poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Potem uda się na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, złoży tam wieniec na mogile pierwszego dowódcy powstania, gen. Stanisława Taczaka.

W podpoznańskiej Mosinie prezydent będzie uczestniczył w uroczystości patriotycznej w hołdzie powstańcom wielkopolskim.

Na zakończenie oficjalnej wizyty w Wielkopolsce Andrzej Duda weźmie udział w głównych uroczystościach rocznicowych przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu. Tam planowane jest wystąpienie prezydenta.


„Rzeczpospolita nie mogłaby przetrwać bez Wielkopolski”. List prezydenta z okazji 97. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego
 
 
 
...
 
Premier odznaczył zasłużonych dla Wielkopolski

Do Poznania przyjechał również premier Mateusz Morawiecki. Rano złożył kwiaty na mogile generała Stanisława Taczaka na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.


Później szef rządu wziął udział w uroczystości odsłonięcia Tablicy Wdzięczności w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego oraz premierowej prezentacji znaczka okolicznościowego i kartki pocztowej wydanej przez Pocztę Polską.


Przed południem premier uczestniczył w uroczystości odznaczenia Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości zasłużonych dla regionu.Prezydent do żołnierzy PKW: bądźcie pewni wdzięczności państwa za służbę

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych