zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Ochrona zwierząt w podstawach programowych. Posłanka KO spotkała się z min. Czarnkiem

19:03, 25.01.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Szefowa parlamentarnego zespołu przyjaciół zwierząt Katarzyna Piekarska (KO) spotkała się w poniedziałek z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Spotkanie, jak powiedziała Piekarska, poświęcone było uwzględnieniu w podstawach programowych tematyki ochrony zwierząt.


Podziel się:   Więcej

Katarzynie Piekarskiej podczas spotkania towarzyszył działacz na rzecz praw zwierząt i autor książek edukacyjnych (m.in. „Psie troski”) Tom Justyniarski. Gościem u ministra był też towarzyszący Justyniarskiemu pies Lusia.

– Ponieważ w ministerstwie trwają prace nad nową podstawą programową, prosiliśmy pana ministra, by znalazły się w niej elementy związane z ochroną zwierząt, a także by do listy lektur zostały dołączone książki o zwierzętach, takie jak te pisane przez Toma Justyniarskiego – powiedziała Piekarska.

Według niej minister Przemysław Czarnek odniósł się bardzo przychylnie do tych propozycji.

– Edukacja dzieci i młodzieży jest bardzo ważna, bo w ten sposób do ochrony zwierząt można skłonić też starszych. Podobnie było przecież z segregacją śmieci – dzieci zostały nauczone segregacji w szkole i wymusiły segregację na starszych – zaznaczyła Piekarska.