zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności z pierwszeństwem szczepień

14:32, 30.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Chcemy, żeby dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności od 10 maja w punktach szczepień powszechnych było pierwszeństwo zaszczepienia się – zapowiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk relacjonował, że podczas piątkowego spotkania z osobami reprezentującymi środowiska zrzeszające osoby niepełnosprawne, opiekunów osób niepełnosprawnych przedstawiono cztery rozwiązania, które rząd chce wprowadzać w życie od 10 maja.

Dworczyk wyraził przekonanie, że te rozwiązania wychodzą na przeciw oczekiwaniom tych grup i ułatwią dostęp do szczepień tym osobom.

– Chcemy, żeby dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, od 10 maja w punktach szczepień powszechnych – a przypomnę, że docelowo będzie ponad 630 takich punktów, po co najmniej jednym w każdym powiecie – żeby te osoby, w tego rodzaju punktach miały pierwszeństwo szczepienia – powiedział.

Jak tłumaczył, osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem bądź opiekunami nie będzie musiała umawiać się za pośrednictwem infolinii czy elektronicznego formularza na termin szczepienia.

– Po prostu będzie mogła przyjechać do takiego punktu szczepień powszechnych i po zarejestrowaniu się w recepcji od razu będzie przyjmowała szczepienie – powiedział.Müller: Podczas majówki mobilne punkty szczepień w każdym województwie
 
 
 
...
 
– Zarówno osoba z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jak i opiekun bądź opiekunowie tej osoby – dodał.

Dworczyk zapewnił, że to wszystko będzie „bardzo proste, będzie się opierało wyłącznie na oświadczeniu, nie będzie potrzeba żadnych innych dokumentów”.Szef KPRM: W czwartek kolejny dzienny rekord szczepień – 375 tys. 456

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych