zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Od środy rusza kampania informacyjna nt. koronawirusa

17:44, 25.02.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Rada Ministrów zdecydowała dzisiaj o sformalizowaniu działania spotykającego się codziennie zespołu roboczego ds. monitoringu sytuacji epidemiologicznej w kraju – poinformował we wtorek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk przekazał na konferencji prasowej, że spotkania działającego przy Kancelarii Premiera zespołu roboczego ds. monitoringu sytuacji epidemiologicznej w kraju odbywają się codziennie od mniej więcej tygodnia, zaś we wtorek Rada Ministrów zdecydowała o ich sformalizowaniu.

W pracach tego zespołu – mówił Dworczyk – uczestniczą przedstawiciele ministerstw zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji, a także wszystkich innych resortów i agend państwa, które są zaangażowane w działania dotyczące przygotowania na zachorowania na koronawirusa.

Dworczyk zaapelował też do polityków i dziennikarzy, by nie straszyć Polaków i nie wywoływać paniki. – Odpowiedzialny polityk, nawet w takim gorącym czasie, jak kampania wyborcza, powinien postępować w sposób rozsądny i odpowiedzialny – dodał.

„Na pewno w związku z sytuacją w Europie, koronawirus pojawi się w Polsce”
Od środy kampania informacyjna nt. koronawirusa

Dworczyk przypomniał, że w poniedziałek obywatele polscy posiadający telefony komórkowe we Włoszech otrzymali informację na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Z kolei od środy każdy wjeżdżający do Polski będzie otrzymywał instrukcję, jak postępować w sytuacji zagrożenia zarażeniem wirusem.

Kolejna sprawa, o której mówił Dworczyk, dotyczy wystąpienia KPRM do wszystkich mediów. – Jutro zaczniemy szeroko zakrojoną akcję informacyjną na temat koronawirusa, na temat zagrożeń, a przede wszystkim postępowania dla tych wszystkich osób, które podejrzewają, że mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi albo że same mogą być chore – zapowiedział.

Według ministra są „nieodpowiedzialni politycy, którzy próbują przestraszyć Polaków”, podczas gdy w przekonaniu rządu „szalenie ważna jest właśnie rzetelna informacja”.

Na wszystkich lotniskach kontrole w zw. z koronawirusem

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa kontrole podróżujących, w tym pomiary temperatur, prowadzone są na wszystkich lotniskach w kraju - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak dodał, część portów lotniczych nadzorowana jest przez samorządy, a część funkcjonuje w innej formule. – Jeżeli są gdziekolwiek jakieś problemy czy wątpliwości, można zwrócić się do Głównego Inspektora Sanitarnego z pytaniami. My nie odnotowaliśmy tego rodzaju sygnałów, a sprzed pół godziny informacja właśnie od Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa jest taka, że w tej chwili na wszystkich lotniskach mają miejsce weryfikacje i pomiary temperatur – powiedział.

Premier: zdrowie Polaków jest dla rządu priorytetem

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych