zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Odbyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem premiera

20:33, 24.01.2023;   autor: msies;   źródło: PAP

We wtorek wieczorem odbyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił o tematach bieżących. Omawiano również dotychczasowe działania sztabu roboczego PiS.


Podziel się:   Więcej

We wtorek wieczorem w Sejmie zebrał się klub PiS. Jego przewodniczący Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że było to "rutynowe posiedzenie przed jutrzejszym posiedzeniem Sejmu".

Jak przekazał Terlecki, podczas klubu wystąpił m.in. premier Mateusz Morawiecki ws. tematów bieżących; szef sztabu roboczego PiS Tomasz Poręba przedstawił dotychczasowe działania, a także prezentowany był program partii dotyczący ochrony zabytków.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przyznał, że na spotkaniu zostały poruszone tematy bieżące z przebiegiem dwudniowego posiedzenia Sejmu, które rozpoczyna się w środę.

Szef klubu PiS przyznał, że przed posiedzeniem Sejmu odbyły się rozmowy z Solidarną Polską. – Dla nas kluczowa jest sprawa budżetu, przyjdą poprawki z Senatu, więc Solidarna będzie tu - mam nadzieję - głosować z nami solidarnie - powiedział.

Terlecki był także pytany, czy na posiedzeniu Sejmu procedowany będzie projekt zmiany zapisów tzw. ustawy odległościowej, która w 2016 r. wprowadziła minimalną odległość budowy turbin wiatrowych od m.in. budynków. – Zobaczymy, jak sobie komisja poradzi - powiedział, mając na myśli wspólne posiedzenie komisji energii i samorządu terytorialnego, które rozpoczęło się we wtorek wieczorem. – Jest dużo projektów, dużo różnych kontrowersji. Zobaczymy, jak to się uda - dodał szef klubu PiS.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych