zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Ogólnopolski projekt edukacyjny. Pierwsza dama czytała przedszkolakom bajki

14:59, 08.10.2020;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda została zaproszona do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”. Małżonka prezydenta przeczytała w środę maluchom z Publicznego Przedszkola w Sulbinach historię o przyjaźni i pomaganiu innym.


Podziel się:   Więcej

Bajki ułatwiają dzieciom poznawanie świata, dają im wsparcie i stają się źródłem przeżyć. Projekt „Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii” zachęca pedagogów i rodziców do włączenia bajek terapeutycznych do codziennej pracy z przedszkolakami, by pomóc maluchom w stymulowaniu ich procesów emocjonalnych oraz poznawczych.

Grupa sześciolatków z publicznej placówki „Bajkowa Kraina” w Sublinach poznała dzisiaj „Bajkę o dwóch ołówkach”, którą przeczytała im małżonka prezydenta.

Podczas spotkania on-line maluchy usłyszały na czym polega przyjaźń i wzajemne wsparcie. Chętnie odpowiadały na pytania pierwszej damy oraz mówiły o swoich kolegach i koleżankach: ulubionych kompanach przedszkolnych zabaw.

Dzieci zapewniały o koleżeńskim wsparciu w grupie, opowiadały o budowlach z klocków, zabawie w policjantów i złodziei, rysowaniu i ukochanych zwierzętach.


Kancelaria prezydenta podsumowała pięć lat działalności pierwszej damy
Placówka w Sublinach w gminie Garwolin realizuje wiele projektów edukacyjnych oraz innowacji pedagogicznych, do których należą m.in. inicjatywy promujące czytelnictwo. Do udziału w nich rokrocznie zapraszani są ciekawi goście.

Bajki terapeutyczne są gatunkiem literackim najbardziej przemawiającym do dzieci, ponieważ łączą świat realny, który dzieci obserwują na co dzień, ze światem fantazji. To połączenie mocno oddziałuje na wyobraźnie maluchów oraz ich sferę psychiczną.


„Dzięki wielu projektem najmłodsze pokolenie może poszerzać swoje horyzonty”
Lektura bajek wzmacniania w przedszkolakach poczucie własnej wartości, pomaga rozwijać wyobraźnię, uczy poprawnego wyrażania uczuć oraz wysławiania się. Dzięki utożsamianiu się z bohaterami bajkowego świata dzieci uczą się rozpoznawać emocje oraz radzić sobie w trudnych sytuacjach.


Ogólnopolski projekt edukacyjny „Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii” skierowany jest do dzieci w wieku 4-6 lat.


„Nie wyobrażam sobie życia bez książek”. Pierwsza dama promuje czytelnictwo

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych