zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Opozycyjne ugrupowania w poniedziałek podejmą decyzje o udziale we wtorkowym spotkaniu z premierem

07:36, 24.01.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL w poniedziałek podejmą decyzje w sprawie udziału w spotkaniu ws. walki z pandemią COVID-19, na które zaprosił je premier Mateusz Morawiecki – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu Piotr Müller napisał w niedzielę na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM.

PAP zapytała opozycje ugrupowania, czy zamierzają skorzystać z tego zaproszenia i czy wezmą udział w spotkaniu.

„Zaproszenie dostaliśmy dziś w nocy. Jutro będzie nasza oficjalna odpowiedź, czy i ewentualnie kto będzie uczestniczył w spotkaniu” – przekazał PAP szef klubu KO Borys Budka.


Premier: Piąta fala COVID-19 stała się faktem
Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował PAP, że na razie Lewica dysponuje tylko zaproszeniem premiera opublikowanym w mediach społecznościowych. "Czekamy na oficjalne zaproszenie i jutro będzie odpowiedź” – zapewnił.

Dopytywany, czy Lewica wydeleguje kogoś na to spotkanie, powiedział: „Lewica zawsze uczestniczyła w spotkaniach, które decydowały o życiu i zdrowiu Polaków”. „Mamy nadzieję, że to spotkanie jest na poważnie, a nie tylko po to, żeby przykryć błędy rządu. Jesteśmy bliżej pójścia, ale ostateczna decyzja zapadnie jutro” – zaznaczył.


Premier: Powołałem Radę ds. walki z COVID-19; Rada Medyczna zostaje niejako przekształcona
Poseł PSL Dariusz Klimczak zapewnił, że na tym spotkaniu nie zabraknie przedstawiciela jego ugrupowania. „Tak, wybieramy się na spotkanie. Najprawdopodobniej reprezentował będzie nas Władysław Kostniak-Kamysz” – dodał.

Przewodniczący koła Konfederacja Jakub Kulesza przyznał w rozmowie z PAP, że zaproszenie premiera dotarło do jego ugrupowania z mediów. „Do mnie jako do przewodniczącego koła na żadną skrzynkę nie dotarło. Być może w formie pisemnej dotrze jutro z rana” – dodał. Pytany o to, czy Konfederacja wydeleguje kogoś do udział powiedział: „Chyba jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które nigdy nie odmówiło udziału w tego typu spotkaniu, więc tak”.

„Nasze oczekiwania są odmienne od oczekiwań wszystkich innych ugrupowań - chcemy, żeby ustawa Hoca, która będzie umożliwiała zwalnianie ludzi za to, że się nie zaszczepili nie ujrzała światła dziennego, czyli żeby nie wyszła z Sejmu” – podkreślił.


Niedzielski: Najbliższy czas zweryfikuje hipotezy, jak liczba zakażeń przełoży się na hospitalizacje
Poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej złożyła w Sejmie grupa posłów PiS z Czesławem Hocem na czele. Według autorów projektu, przepisy mają „umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli” nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa, powodującego chorobę COVID-19, w zakładzie pracy.

Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji koronawirusa.


Premier: System ochrony zdrowia znajdzie się pod nienotowaną dotąd presją
„Premier zawsze organizuje tego typu spotkania, żeby w trudnym temacie podzielić się z opozycją odpowiedzialnością i tu prawdopodobnie o to chodzi, żeby za tę ustawę Hoca wzięła odpowiedzialność Platforma, Lewica i PSL oraz ugrupowania, które tego typu działania popierają” – ocenił Kulesza.

Rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie Jan Strzeżek napisał w niedzielę w mediach społecznościowych, że we wtorek na spotkaniu z premierem będzie poseł Michał Wypij. „Ponownie przedstawimy rządowi realne propozycje zmian, które rzeczywiście pomogą walczyć o zdrowie i życie Polaków. Każdy dzień zwłoki rządu = kolejne setki polskich rodzin w żałobie” – podkreślił Strzeżek.


Rozporządzenie ws. wykonywania testów w aptekach i pracy zdalnej w administracji czeka na podpis

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych