zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Otwarcie wystawy w 70. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Mongolią

19:24, 07.07.2020;   autor: msies;   źródło: Sejm

Ekspozycja zatytułowana „Skarbnica Buddyzmu Mongolskiego” została oficjalnie otwarta we wtorek w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. W wydarzeniu wzięła udział wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, która podkreśliła, że 70 lat kontaktów na linii Warszawa - Ułan Bator owocuje między innymi coraz bliższą współpracą kulturalną.


Podziel się:   Więcej

- Polskie uczelnie wyższe cieszą się w Mongolii dobrą opinią. Znajduje to wyraz w stale rosnącej liczbie absolwentów polskich uczelni, co zaowocowało utworzeniem Stowarzyszenia Absolwentów Polskich w Mongolii w listopadzie ubiegłego roku. Polska postrzega Mongolię, jako państwo przyjazne i bliskie nam ze względu na wzajemne powiązania historyczne, w tym także te związane z faktem, iż oba kraje łączą wspólne doświadczenia, wyzwania, ale i możliwości wynikające z sąsiedztwa z Rosją - powiedziała wicemarszałek Gosiewska.

Wystawa „Skarbnica buddyzmu mongolskiego. Fotografie z klasztoru – Muzeum Czojdżin-lamy w Ułan Bator” dokumentuje różnorodne oblicza tradycyjnej sztuki Mongolii. Koncentruje się przede wszystkim na dziełach buddyjskiej sztuki religijnej.

Współorganizatorami wystawy wraz z Muzeum Azji i Pacyfiku są Sejm RP, Ambasada RP w Mongolii, Ambasada Mongolii w Polsce oraz Klasztor-Muzeum Czojdżin-lamy w Ułan Bator.

W uroczystości otwarcia wystawy wzięli udział również m.in.: Marcin Przydacz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Krzysztof Bojko, ambasador RP w Mongolii oraz Dorj Barkhas, ambasador Mongolii w Polsce.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych