zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Pandemia wyzwaniem ogólnoświatowym”. Paweł Mucha o wystąpieniu prezydenta na forum ONZ

10:10, 23.02.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

– Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy na forum Rady Praw Człowieka ONZ było w dużej mierze poświęcone kwestiom społecznym – powiedział społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha. Jak dodał, prezydent zwrócił uwagę na rosnące podziały społeczne między krajami bogatymi i biednymi, które ujawniły się szczególnie w dobie pandemii.


Podziel się:   Więcej

Minister Paweł Mucha, który był gościem Programu 1. Polskiego Radia, przypomniał, że Andrzej Duda zwracał też uwagę na kwestię solidarności i współpracy międzynarodowej ws. koronawirusa.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że problemy, które istniały przed pandemią w kwestii pogłębiającego się podziału na społeczeństwa biedne i bogate, dziś widoczne coraz wyraźniej.

– Pandemia jest wyzwaniem ogólnoświatowym, stąd kwestia koordynacji, wsparcia i solidarności jeżeli chodzi o podnoszene tych problemów, które się ujawniły – mówił minister Paweł Mucha.


Prezydent: Pandemia podniosła kwestię opieki zdrowotnej do rangi podstawowych praw człowieka
Podczas poniedziałkowej debaty wysokiego szczebla na 46. sesji Rady Praw Człowieka ONZ prezydent Andrzej Duda mówił również, że pandemia pokazała iż żadne społeczeństwo ani żaden kraj, niezależnie od poziomu jego zamożności, nie jest odporny na negatywne skutki kryzysu zdrowotnego.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda poruszył także kwestie wolności słowa i wyznania oraz skrytykował łamanie praw człowieka na Białorusi i w Rosji.


Prezydent będzie mówił o Rosji podczas Rady Praw Człowieka ONZ

Kalendarz transmisji

27-02-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych