zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Pani prezydentowa nie dostała zaproszenia do udziału w inicjatywie byłych pierwszych dam”

10:05, 26.10.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w inicjatywie byłych pierwszych dam; wydaje się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób – powiedziała minister w Kancelarii Prezydenta RP Bogna Janke.


Podziel się:   Więcej

Janke we wtorek w Radiu Zet odnosząc się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i stwierdziła, że stała się ona elementem polityki, powodem atakowania rządu, że „coś nie działa tak jak powinno”. – Pada wiele mocnych słów – zaznaczyła.

Po uwadze, że przede wszystkim są apele o umożliwienie wejścia na teren przygraniczny organizacjom humanitarnym, o co apelowały m.in. b. pierwsze damy – Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska i Danuta Wałęsa, Janke została zapytana, jak ta inicjatywa została przyjęta w Pałacu Prezydenckim.

– Po pierwsze pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada. żeby pierwszą damę zaprosić w jakiś bardziej bezpośredni sposób do udziału w takiej akcji – odpowiedziała prezydencka minister.


Z inicjatywy prezydenta wyruszył kolejny transport z pomocą dla migrantów
Na uwagę, że byłe prezydentowe może nie zdecydowały się na to, gdyż Agata Kornhauser-Duda milczy w bardzo wielu sprawach, Janke przyznała, że prezydentowa niechętnie wypowiada się w mediach. Dodała, jednocześnie, że „jest zaskoczona tym, jak pani prezydentowa jest aktywna na wielu polach”.

Dopytywana, czy Agata Kornhauser-Duda skorzystałaby z takiego zaproszenia, Janke zaznaczyła, że nie potrafi odpowiedzieć.

– Pytanie, czy to jest w takiej chwili konieczne, by tam pojechała. Mamy stan wyjątkowy na granicy – zauważyła Janke.


Prezydent: Jesteśmy gotowi udzielić pomocy, ale nie zgodzimy się na nielegalne przekraczanie granicy
W minioną sobotę w Michałowie działacze różnych organizacji domagali się w proteście „Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!" dopuszczenia organizacji humanitarnych i medycznych do niesienia pomocy migrantom w strefie przy polsko-białoruskiej granicy objętej stanem wyjątkowym.

Apel wsparły obecne w Michałowie Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska oraz (zdalnie) Danuta Wałęsa.


Prezydent: Oczekujemy, że Rada Europejska podejmie decyzje ws. dalszych sankcji wobec Białorusi
Kryzys migracyjny przy granicy z Białorusią trwa od ponad dwóch miesięcy. SG podała we wtorek, że od początku października odnotowano już prawie 14 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

W związku z sytuacją, najpierw od 2 września na 30 dni, a potem na kolejne 60 dni wprowadzono stan wyjątkowy. Obowiązuje on w 183 miejscowościach w pasie przygranicznym w województwach podlaskim i lubelskim.


Sejm uchwalił ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
05-10-2022
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych