zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Para prezydencka odwiedziła rodziców sześcioraczków

07:37, 18.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Mieszkające w Tylmanowej w Małopolsce sześcioraczki Zosię, Kaję, Malwinę, Nelę, Tymona i Filipa para prezydencka odwiedziła w sobotę. Wizytę zorganizowano z okazji obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Wcześniaka.


Podziel się:   Więcej

Sześcioraczki Zosię, Kaję, Malwinę, Nelę, Tymona i Filipa para prezydencka odwiedziła w sobotę.

„Mama i tata sześcioraczków oraz starszego Oliwiera opowiedzieli parze prezydenckiej o swojej codzienności, oswajaniu się z nową rolą, wzruszających momentach i nadziejach na przyszłość – czytamy na stronie kancelarii prezydenta.

Podano dalej: „Jak przeważająca część wcześniaków, noworodki wymagają rehabilitacji, jednak są coraz większe i silniejsze. Każde z nich ma inną osobowość i temperament, a urok niezwykłego rodzeństwa tysiące internautów obserwują na Instagramie, gdzie mama maluchów publikuje ich zdjęcia”.


Prezydent składa gratulacje w związku z narodzinami sześcioraczków
„Każdy dzień jest nową przygodą”

W dniu porodu, 20 maja, noworodki ważyły od 890 g do ok. 1300 g. Ostatnie z dzieci zostało wypisane ze szpitala dwa miesiące temu. Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. W Polsce jest to pierwszy taki przypadek.

Jak podaje kancelaria prezydenta, w trakcie spotkania z parą prezydencką rodzice sześcioraczków wskazywali, że opieka nad tyloma pociechami wymaga dobrej organizacji i logistyki, a każdy dzień jest nową przygodą.Para prezydencka odwiedziła w krakowskim szpitalu sześcioraczki oraz ich rodziców
Iluminacja na Pałacu Prezydenckim

Ideą Światowego Dnia Wcześniaka jest zwracanie uwagi społeczeństwa na wcześniactwo i wiążące się z nim rozległe konsekwencje dla samych maluchów, ale też ich rodzin.

Wyrazem solidarności z przedwcześnie urodzonymi dziećmi na całym świecie jest podświetlanie ważnych budynków na fioletowo. Wieczorem iluminacja rozbłysnęła także na Pałacu Prezydenckim.Premier przekazał rodzicom sześcioraczków z Krakowa kluczyki do samochodu

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych