zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Para prezydencka spotkała się z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych

17:19, 21.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce. Ludzie wierzący w trudnym czasie szukają wsparcia we wspólnocie, w modlitwie - powiedział prezydent podczas spotkania.


Podziel się:   Więcej

O spotkaniu Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Andrzej Duda zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu, że to szóste takie spotkanie pary prezydenckiej. – Bardzo się cieszę, że mogę powitać po raz szósty na spotkaniu pary prezydenckiej z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych, mniejszości narodowych i etnicznych Rzeczypospolitej Polskiej, można więc powiedzieć w szerokim tego znaczeniu - wspólnoty ludzi wierzących różnych narodowości RP – zauważył prezydent.

Jak zaznaczył, tegoroczne spotkanie odbywa się w bardzo trudnym czasie dla całego społeczeństwa, Europy i „absolutnej większości ludzi mieszkających na świecie”.

– Trudnym także dla ludzi wierzących, a w związku z tym także dla tych, którzy ludzi wierzących prowadzą - dla ich +pasterzy+, opiekunów, dla tych, którzy stanowią autorytet, a w trudnych sytuacjach wsparcie i oparcie dla swych współbraci w wierze – powiedział prezydent.

"To właśnie tę rolę panowie wypełniacie na co dzień w naszym kraju, wobec naszych rodaków. Za to chciałem z całego serca dziś podziękować" - zaznaczył Duda. "To z pewnością trudna misja w czasie, gdy ci którymi się opiekujecie, są w trudnej sytuacji psychicznej, niejednokrotnie bliscy załamania, w głębokiej trosce o zdrowie, życie, przecież najczęściej nie tyle swoje, co swoich najbliższych, (...) o przyszłość, o pracę, o to, (...) czy ich życie będzie w dalszym ciągu takie, jak było dotychczas" - mówił prezydent.
Prezydent podkreślił, że ludzie wierzący w takich sytuacjach szukają wsparcia w swojej wspólnocie i w modlitwie.

– Ale dzieje się to poprzez waszą posługę. Za co chciałem wam z całego serca podziękować. Ma ona dziś ogromne, szczególne znaczenie dla utrzymania stabilności, jedności w naszym społeczeństwie, dla utrzymania - nie waham się tego powiedzieć - bezpieczeństwa i porządku w państwie polskim – oświadczył.

Prezydent podkreślił, że zadaniem władz państwowych jest obecnie walka z koronawirusem, realizacja procesu szczepień i zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

– Ten proces się dzieje, ale dziękuję ogromnie za to, że w tym procesie mogą liczyć na wsparcie wspólnotowe. Ono się dzieje i jest realizowane właśnie w waszych wspólnotach, które wszystkie razem zebrane stanowią jedną wspólnotę – powiedział Duda.

Życzenia uczestnikom spotkania złożyła również Agata Kornhauser-Duda. – W tym bardzo trudnym roku życzymy przede wszystkim zdrowia, sił, optymizmu, ale przede wszystkim niezachwianej wiary, wlewanej w serce wiernych, (...) że wspólnie pokonamy koronawirusa i w miarę możliwości jak najszybciej powrócimy do normalności – powiedziała pierwsza dama.

Kalendarz transmisji

27-02-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych