zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Para prezydencka zachęca do włączenia się w Świąteczną Zbiórkę Żywności

14:31, 24.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęca do włączenia się w 24. Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Banki Żywności. Powinniśmy dzielić się dobrem również z nieznajomymi, którym to wsparcie jest po prostu potrzebne – podkreślił prezydent.


Podziel się:   Więcej

– W tym niełatwym czasie ważne jest każde wsparcie, jakiego możemy udzielić osobom potrzebującym. Szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, powinniśmy łączyć się w działaniu, dla dobra wspólnego – apeluje para prezydencka w opublikowanym we wtorek w mediach społecznościowych nagraniu.

Prezydent zachęcał do wzięcia udziału w zbiórce żywności, która ze względu na pandemię odbywa się w nowej formule.

– Obostrzenia sanitarne sprawiają, że zbiórki w sklepach odbędą się bez wolontariuszy. Zwróćmy jednak uwagę na kosze, które są w ponad 2 tysiącach sklepów, w 537 miejscowościach w całej Polsce – zaapelował Duda.

Para prezydencka podkreśliła, że corocznie włącza się w akcję Banków Żywności. – Także w tym roku włączyliśmy się w zbiórkę artykułów spożywczych, którą przeprowadza Federacja Polskich Banków Żywności – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, zachęcając do uczestnictwa w akcji.


„Liczymy, że ograniczenia w przemieszczaniu się w okresie świątecznym nie będą konieczne”
– W okresie świątecznym chcemy być blisko, razem. Choć w tym roku ta bliskość jest ograniczona, to nadal możemy a nawet powinniśmy dzielić się dobrem przede wszystkim z najbliższymi i przyjaciółmi, ale też nieznajomymi, z tymi, którym to wsparcie jest po prostu potrzebne – powiedział prezydent.Limit pięciu osób na spotkaniach. „Nie dotyczy osób mieszkających wspólnie”

Zbiórka potrwa 28 listopada


Zbiórka potrwa do 28 listopada. Zakupy można zrobić także w charytatywnym sklepie online pod adresem zbiorkazywnosci.pl.

Pierwsza świąteczna zbiórka odbyła się w 1996 r. Akcja taka organizowana jest dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym i przed Bożym Narodzeniem.

Organizatorzy zachęcają podczas zbiórek żywności do kupowania brakujących produktów, takich jak olej, mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy czy słodycze, dbając w ten sposób o zapewnienie osobom potrzebującym pełnowartościowych posiłków.


Czy będą obostrzenia na czas świąt Bożego Narodzenia? Rzecznik rządu odpowiada