zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Paweł Mucha: Konkluzje unijnego szczytu to sukces Polski i premiera

09:29, 13.12.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Uznaję konkluzje szczytu Rady Europejskiej za sukces Rzeczypospolitej i premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział w piątek wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.


Podziel się:   Więcej

Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli w sprawie osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r.

– Polska uzyskała zwolnienie z zasady stosowania polityki neutralności klimatycznej już w roku 2050, zgodnie ze swoimi celami – powiedział premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu pierwszego dnia szczytu w Brukseli.

Paweł Mucha powiedział w radiowej Trójce, że uznaje konkluzje szczytu Rady Europejskiej za sukces Rzeczypospolitej i sukces premiera Mateusza Morawieckiego.

– Jestem przekonany, że zwrócenie uwagi na sprawiedliwą transformację, na potrzebę zabezpieczenia środków na zmiany, jeżeli chodzi o polski miks energetyczny, to są dobre rozwiązania – ocenił.

– To bardzo wyraźnie wybrzmiało, że Polska z uwagi także na kwestie historyczne, nie jest dzisiaj w takiej sytuacji, jak bogate państwa Europy Zachodniej i musimy dochodzić do pewnych rozwiązań swoją drogą – dodał prezydencki minister.


Premier: Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej