zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Paweł Mucha o stanowisku PO ws. aborcji: Platforma postawiła się po stronie skrajnej lewicy

09:42, 23.02.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Platforma Obywatelska próbowała nas przekonywać, że jest partia centrową, która stoi na stanowiskach umiarkowanych, a dzisiaj widzimy, że Platforma postawiła się po stronie skrajnej lewicy – ocenił we wtorek doradca prezydenta Paweł Mucha, komentując stanowisku PO ws. aborcji.


Podziel się:   Więcej

Zarząd PO w zeszłym tygodniu przyjął nowe stanowisko partii w sprawie aborcji. Platforma opowiedziała się za „zagwarantowaniem każdej Polce znajdującej się w wyjątkowo trudnej sytuacji osobistej prawa do podjęcia przez nią – po konsultacji z psychologiem i lekarzem — indywidualnej decyzji o ewentualnym przerwaniu ciąży do 12. tygodnia w bezpiecznych medycznie warunkach1480.

Mucha pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o stanowisko zarządu PO, ocenił, że Platforma postawiła się po stronie skrajnej lewicy.

– Ci, którzy pamiętają genezę i początki PO, która odwoływała się do wartości chrześcijańskich, chadeckich, pewnego światopoglądu konserwatywnego muszą dzisiaj stwierdzić, że Platforma postawiła się po stronie skrajnej lewicy. Postulat aborcji na żądanie, na życzenie, to jest – postulat, który głoszą środowiska skrajnie lewicowe w Polsce – powiedział.


Müller: Stanowisko PO to plan wprowadzenia w Polsce aborcji na życzenie
Prezydencki doradca wyraził ponadto zdziwieniem jak wiele osób aktywnych w PO i które wypowiadały się wcześniej w tej sprawie, może pogodzić stanowisko zarządu ze swoimi przekonaniami i poglądami.

– Platforma próbowała nas przekonywać, że jest partia centrową, która stoi na stanowiskach umiarkowanych, a dzisiaj widzimy, że są to deklaracje skrajnej lewicy – dodał.

Uchwała zarządu PO


W uchwale zarządu PO jest także mowa o konieczności zagwarantowania przez państwo powszechnego dostępu do edukacji seksualnej, bezwarunkowej, bezpłatnej antykoncepcji, w tym antykoncepcji awaryjnej, badań prenatalnych finansowanych przez państwo, bezpłatnego leczenia niepłodności metodą „in vitro" oraz systemowego wsparcia finansowego i medycznego w przypadku urodzenia dziecka z niepełnosprawnością.


Morawiecki: Wyrok TK „nie mógł być inny w oparciu o polską konstytucję”

„Zjednoczona Prawica ogromną wartością dodaną”


Mucha został też zapytany o ostatnie tarcia w koalicji rządowej. Według niego, Zjednoczona Prawica jest „ogromną wartością dodaną” i jej rządy, przy wsparciu prezydenta, przyniosły Polsce wiele dobrych zmian.

– To jest wartość, którą powinniśmy chronić; jestem przekonany, że tutaj uda się liderom Zjednoczonej Prawicy utrzymać jedność, bo to jest w interesie publicznym, w interesie Rzeczypospolitej – mówił.


Premier o sytuacji w Porozumieniu: Zależy nam na konsensusie u koalicjantów

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
10-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych