zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Pęk o spotkaniu premiera z senatorami PiS: Dobre, merytoryczne spotkanie

17:23, 21.07.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z senatorami PiS dotyczyło głównie tematów związanych z Polskim Ładem; było to dobre, merytoryczne spotkanie - powiedział w środę wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).


Podziel się:   Więcej

Wicemarszałek powiedział dziennikarzom, że spotkanie zdominowały tematy związane z Polskim Ładem. - Senatorowie zadawali pytania, głównie dotyczące polskiej wsi, bo jak państwo wiecie, jesteśmy senatorami głównie okręgów podmiejskich, wiejskich, rolniczych. Więc te sprawy rolnictwa, polskiej wsi w ramach Polskiego Ładu szczególnie leżą na sercu polskim senatorom – zaznaczył Pęk.

Jak dodał, premier Morawiecki opowiadał o szczegółach. - Odnosił się również do problemów sygnalizowanych przez senatorów ze swoich okręgów. Każdy ma jakieś bolączki, każdy ma tematy ważne, na które też chce zwrócić uwagę rządu – podkreślił wicemarszałek. Według niego było to „dobre, merytoryczne spotkanie w trochę węższym gronie senatorów”.

Pytany, czy jest zagrożenie, że senatorowie PiS mogą nie poprzeć projektów z Polskiego Ładu, Pęk odparł: „Oczywiście, że jesteśmy zwolennikami Polskiego Ładu”. - Wszyscy dostrzegamy, że jest to bezprecedensowa szansa na, z jednej strony wyjście z pandemii, a z drugiej strony na rozwój Polski na wiele lat i w takich bardzo wielu aspektach - zaznaczył senator PiS.


Premier: Polski Ład to równomierny rozwój całej Polski
Według niego, premier podczas spotkania podkreślał, że Polski Ład ma charakter wszechstronny. - Odwołuje się do wszelkich możliwych dziedzin życia gospodarczego, społecznego. Więc jest dla nas wielką szansą, wielką nadzieją. I my w Senacie jako największy klub opozycyjny na pewno zrobimy wszystko, żeby Polski Ład przez Senat przechodził sprawnie, szybko i zgodnie - powiedział Pęk.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.


Morawiecki: Program inwestycyjny Polskiego Ładu ma zredukować deficyty III RP

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
02-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych