zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pęk (PiS): Spotkanie u marszałek Witek było dobre i potrzebne

20:50, 24.11.2021;

Ze strony PiS uważam, że spotkanie, które odbyło się u marszałek Sejmu Elżbiety Witek, było dobre i potrzebne - ocenił w środę wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS). Jego zdaniem, opozycja w tak trudnej sprawie, jak walka z pandemią, powinna wykazać się konstruktywną współpracą, a nie tylko krytyką.


Podziel się:   Więcej

W Sejmie w środę w południe odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. weryfikacji szczepień przeciwko COVID-19. Poza posłami i senatorami w spotkaniu wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.

Po spotkaniu wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) mówił, że było to dobre i potrzebne spotkanie, które zapewne będzie kontynuowane, jednak już w nieco innej formule.

Zaznaczył, że ze strony Prawa i Sprawiedliwości była to szansa wysłuchania przedstawicieli poszczególnych klubów i kół opozycyjnych w polskim parlamencie, na temat tego, jaka jest ich ocena działań związanych z walką z pandemią, a także – jakie są ich konkretne propozycje na ten temat. – Uważam, że opozycja w tak trudnej sprawie, z którą zmaga się nie tylko rząd polski, ale również cały świat, powinna wykazać się również konstruktywną współpracą, a nie tylko krytyką – stwierdził Pęk.

Przyznał przy tym, że niektórzy przedstawiciele klubów opozycyjnych wnieśli propozycje, które będą w najbliższych dniach analizowane - zarówno przez rząd, jak też będą przedmiotem obrad zespołu parlamentarnego, który spotka się za kilka dni. – Ze strony PiS uważam, że to było potrzebne i dobre spotkanie – podkreślił Pęk.

Resort zdrowia poinformował w środę o kolejnych 28 380 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 460 osób z COVID-19. To najwyższa liczb zakażeń w IV fali pandemii w Polsce. Dokładnie rok temu wykryto 10 139 nowych przypadków, a tydzień temu - 24 239 zachorowań.


Budka: Jest próba przerzucenia odpowiedzialności ws. pandemii na opozycję

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych