zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama: Boże Narodzenie objawia nam prawdę o godności każdego człowieka

16:27, 27.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Boże Narodzenie objawia nam prawdę o godności każdego człowieka – powiedziała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, wspierając po raz szósty radiową akcję „Choinki Jedynki”. Podkreśliła, że w tym roku, kiedy trwa epidemia, trzeba być szczególnie wyczulonym na potrzeby innych.


Podziel się:   Więcej

W przyszłym roku akcja odbędzie się po raz 20.

– Podczas minionych lat wiele osób okazało swoje serce i pomoc, uczestnicząc w tej niepowtarzalnej i szlachetnej inicjatywie. W tym roku ma ona nieco innych charakter i przebieg, ale wierzę, że jej zasięg będzie równie duży, jak w latach minionych – powiedziała Pierwsza Dama w nagraniu opublikowanym na stronie kancelarii prezydenta.

Zwracając uwagę, że tegoroczne Boże Narodzenia przypada w trudnym czasie epidemii, Agata Kornhauser-Duda powiedziała, że trzeba być szczególnie wyczulonym na potrzeby innych.

– Podarujmy im szczęście – to, czego brak odczuwają, na co dzień. Możemy spowodować, że poczują się lepiej, że doda im otuchy myśl o istnieniu ludzi dobrej woli, którzy o nich pamiętają – przekonywała małżonka prezydenta RP.

Zgodnie z tradycją na aukcję choinkową Pierwsza Dama przygotowała w tym roku „obrazek wykonany techniką decoupage'u, przedstawiający świąteczny kiermasz w małym miasteczku w bożonarodzeniowej scenerii utrzymany w kolorystyce bieli i błękitu z elementami skrzącego się śniegu”.


Pierwsza dama wspiera akcję charytatywną „Choinki Jedynki”„Liczymy, że ograniczenia w przemieszczaniu się w okresie świątecznym nie będą konieczne”
– Na obrazku umieściłam życzenia dla osoby, która go wylicytuje. Dodatkowo na aukcję przekazuję również złoty naszyjnik polskiej marki Gold Mark, który miałam na sobie podczas ostatniej audiencji u papieża Franciszka. Mam szczerą nadzieję, że przekazane przeze mnie przedmioty sprawią komuś radość oraz przyczynią się do wsparcia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej +Mimo Wszystko+ zajmującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego, które podejmuje wysiłki, by osoby z zaburzeniami psychicznymi mogły w pełni funkcjonować w społeczeństwie – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Zaapelowała również o wzięcie udziału w akcji „Choinka Jedynki” zwracając uwagę, że co roku, przyłączali się do niej „znani i lubiani przedstawiciele świata kultury, rozrywki, nauki i sportu”.


Para prezydencka zachęca do włączenia się w Świąteczną Zbiórkę Żywności
– Spowodujmy, by nastrój świąt, które nas łączą bez względu na wiarę i przekonania, objął wszystkich bez wyjątku, ponieważ Boże Narodzenie objawia nam prawdę o godności każdego człowieka – powiedziała pierwsza dama.

Życzyła, by zbiórka „pobiła zeszłoroczny rekord”, dzięki czemu podopieczni fundacji i stowarzyszenia będą mogli rozwijać się na miarę swoich możliwości. – Nie ma w życiu nic cenniejszego niż bezinteresowny odruch pomocy bliźniemu, który liczy na solidarny gest – podkreśliła.


Czy będą obostrzenia na czas świąt Bożego Narodzenia? Rzecznik rządu odpowiada

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
22-05-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych