zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama: Kiermasz SHOM pięknym przykładem międzynarodowej współpracy

07:41, 09.12.2019;   autor: akune;   źródło: KPRP

Tradycje i kultury z ponad 60 zakątków świata splotły się w niedzielę w centrum Warszawy. Wszystko to za sprawą XII Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego, w którym jak co roku wzięła udział także pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.


Podziel się:   Więcej

Wydarzenie pod honorowym patronatem małżonki prezydenta zorganizowało Stowarzyszenia Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych.

– Kiermasz corocznie odbywa się w bardzo szczególnym okresie przygotowań do świąt. Boże Narodzenie to czas otwartych serc i zrozumienia dla potrzeb naszych bliźnich. Czas, w którym staramy się odpowiadać na potrzeby osób potrzebujących i wspierać ich. Każdy z nas na swój własny sposób i wedle własnych możliwości – mówiła Agata Kornhauser-Duda, otwierając charytatywny bazar w Hotelu Marriott. – Bardzo cieszę się, że co roku coraz więcej ambasad zgłasza swój akces do tej szlachetnej inicjatywy – podkreślała.

– Charity Christmas Bazaar to jest miejsce, które oferuje wiele niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju produktów, smaków, zapachów, kolorów, pochodzących z różnych regionów świata. Robiąc tutaj zakupy, poznajemy lepiej bogactwo, kulturę i charakter miejsc, z których pochodzą a przy okazji robimy coś dobrego dla potrzebujących, dzięki czemu te osoby mają poczucie, że ze swoimi problemami nie pozostają sami – przekonywała pierwsza dama.

W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele 63 ambasad krajów z całego świata. Na ich stoiskach można było znaleźć egzotyczne akcesoria dekoracyjne do domu, biżuterię, dodatki, artykuły spożywcze i wiele innych. Dochód ze sprzedaży produktów regionalnych przygotowanych przez członkinie i członków stowarzyszenia w całości przeznaczony jest na rzecz polskich organizacji charytatywnych.


Pierwsza Dama zaprasza na kiermasz charytatywny SHOM
„Kiermasz pięknym przykładem międzynarodowej współpracy”

Agata Kornhauser-Duda dziękowała stowarzyszeniu SHOM za kilkunastoletnią już prężną, charytatywną działalność na rzecz instytucji, organizacji społecznych działających w Polsce, które mają pod swoją opieką dzieci, młodzież, seniorów, osoby chore, niepełnosprawne, samotne, a także te, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji.

– Dzięki państwa zaangażowaniu, wrażliwości, empatii, a także dzięki hojności wszystkich, którzy odwiedzają charytatywny bazar, jesteśmy w stanie zapewnić podopiecznym tych fundacji fachową, specjalistyczną pomoc – mówiła. Dodała, że „przez minione cztery i pół roku miałam wielokrotnie okazję zapoznać się z działalnością i potrzebami tych organizacji. Wiem, że są one Państwu za to wsparcie ogromnie wdzięczne. Zapewniam Państwa, że ta pomoc jest naprawdę nieoceniona”.

Pierwsza dama złożyła także wszystkim uczestnikom wydarzenia najserdeczniejsze świąteczne i noworoczne życzenia.„Chcemy wspólnie działać na rzecz innych”. Pierwsza dama dołączyła do akcji „Choinek Jedynki”
Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Małżonków i Partnerów Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM), by zebrać fundusze na cele charytatywne w Polsce.

Dochód z ubiegłorocznej edycji wyniósł 541 185 zł. Tegorocznymi beneficjentami kiermaszu będą m.in. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Fundacja „Dziecięca Fantazja”, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Szlakiem Tęczy”, Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego i Fundacja L'Arche.


Bożonarodzeniowa choinka w Pałacu Prezydenckim