zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama: Należy zagospodarować ogromny potencjał, jaki tkwi w seniorach

09:15, 14.12.2019;   autor: akune;   źródło: KPRP

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w województwie małopolskim, gdzie warsztaty zdrowotne dla seniorów były okazją do rozmów o potrzebach społecznych osób starszych, ich integracji oraz znaczeniu międzypokoleniowej bliskości.


Podziel się:   Więcej

Pierwsza dama złożyła wizytę w województwie małopolskim, gdzie seniorzy z gminy Michałowice mają swoją unikalną przestrzeń. Skupieni wokół Klubu Seniora mieszkańcy wspólnie spędzają czas, poszerzają horyzonty i przekazują doświadczenia młodszym pokoleniom.

Małżonka prezydenta dołączyła w piątek do warsztatów zdrowotnych, które były doskonałą okazją do rozmów o potrzebach społecznych osób starszych, ich integracji oraz znaczeniu międzypokoleniowej bliskości.

– Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie, jest mi niezmiernie miło gościć u Państwa – powiedziała Agata Kornhauser-Duda do seniorek, które przywitały ją uśmiechem i śpiewem. Spotkanie miało miejsce w budynku sfinansowanym przez gminę Michałowice, przy udziale dotacji Programu Wieloletniego „Senior+”, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Pierwsza dama podkreślała radość z zaangażowania władz samorządowych w sprawy mieszkańców oraz podejmowanie wyzwań cywilizacyjnych, m.in. poprzez udostępnianie przestrzeni przyjaznej osobom starszym. – Wszyscy wiemy, że zarówno w Polsce, jak i na świecie przybywa seniorów, w związku z tym należy zagospodarować ogromny potencjał, jaki w seniorach tkwi – dodała małżonka prezydenta.

W warsztatach wzięły udział także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Pierwsza dama zwróciła uwagę na międzypokoleniową współpracę, podkreślając walory wzajemnej inspiracji poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy. Panie opowiadały o swoich aktywnościach, planach wydawniczych, organizacji pikników rodzinnych oraz radości, jaką przynosi im przebywanie wśród ludzi, wspólna praca i zabawa. Seniorki obiecały nakłaniać do podobnej aktywności również mężczyzn.


Kolacja wigilijna pierwszej damy z Amazonkami


„Dziękuję za zaangażowanie”. Pierwsza dama odwiedziła grupę świetlicową w Białegostoku
Z kolei z dziećmi i młodzieżą Agata Kornahsuer-Duda rozmawiała o ich planach na przyszłość, o szkole, lokalnych bożonarodzeniowych zwyczajach i wyczekiwanych przez uczniów feriach zimowych.

Klub Seniora w Masłomiącej położony jest w sąsiedztwie stawów i służy wszystkim mieszkańcom gminy, szczególnie osobom starszym z klubu „Przestrzeń Seniora”.

Organizacja prowadzi wiele warsztatów i zajęć dla nieaktywnych zawodowo osób po 60. roku życia. Seniorzy uczestniczą w warsztatach rękodzielniczych, uczą się florystyki, decoupage’u i szydełkowania. Poznają współczesne technologie podczas zajęć komputerowych, dbają też o kondycję fizyczną biorąc udział w ćwiczeniach ruchowych i warsztatach ze zdrowego stylu życia.

Warsztaty poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Piękne Anioły z Krakowa.


„Dzięki wielu projektem najmłodsze pokolenie może poszerzać swoje horyzonty”

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
25-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych