zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama odwiedziła Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM

20:38, 04.12.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Już po raz piętnasty w niedzielę w Warszawie odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM. Na kiermaszu można było spotkać pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, a także ambasadorów wielu krajów.


Podziel się:   Więcej

Podczas kiermaszu ponad 50 ambasad z niemal całego świata wystawiło na swoich stoiskach rękodzieło, biżuterię, ozdoby do domu i regionalne przysmaki.

– Kiermasz dobroczynny jest organizowany zawsze przed świętami, po to by zebrać jak najwięcej środków. Potem przekazujemy je organizacjom, które opiekują się potrzebującymi – powiedziała PAP Ada Krzywicka, członek honorowy Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM.

Od rana na warszawskim Torwarze, gdzie odbywał się kiermasz nie brakowało chętnych do zakupów świątecznych prezentów, degustacji egzotycznych potraw. Wśród atrakcji nie zabrakło także występów muzycznych, tanecznych i pokazów mody.

– W tym roku zdecydowaliśmy się także na wsparcie Ukrainy i przekazujemy dużą część naszych funduszy na organizacje, które wesprą kobiety w ciąży, sieroty, i które pomogą zorganizować dzieciom lepszy pobyt tutaj w Polsce – podkreśliła Ada Krzywicka.


Pierwsza dama zaprasza na Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny


Pierwsza dama wsparła akcję Mikołaj Dzieciom 2022
W niedzielę Kancelaria Prezydenta RP opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, w którym Agata Kornhauser-Duda zapraszała do udziału w niedzielnym kiermaszu.

–Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM organizuje w Warszawie już po raz 15. Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny. Jako jego honorowa patronka mam ogromną przyjemność zaprosić do udziału w tym wydarzeniu. Podczas zeszłorocznego bazaru zebrane środki pieniężne otrzymało kilkadziesiąt polskich organizacji charytatywnych, wspierających dzieci, seniorów, chorych i osoby niepełnosprawne – poinformowała w nagraniu małżonka prezydenta.

Zachęcała do udziału w „spotkaniu ludzi dobrej woli, którzy w okresie przedświątecznym solidaryzują się z osobami cierpiącymi i borykającymi się z życiowymi problemami”.


Świąteczna Zbiórka Żywności z udziałem pierwszej damy


Choinka w Pałacu Prezydenckim ozdobiona przez młodych artystów

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych