zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama odwiedziła ośrodek wypoczynkowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

13:06, 09.07.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Agata Kornhhauser–Duda spotkała się z dziećmi z Podlasia i Mazowsza, przebywającymi na letnim obozie organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w Nadbużańskim Ośrodka Edukacji w Broku.


Podziel się:   Więcej

Małżonka prezydenta wzięła udział w środę we wspólnych warsztatach i ognisku z uczestnikami wakacji.

„Głównym założeniem organizowanych dla dzieci rolników obozów jest połączenie wypoczynku z edukacją i zabawą dostosowaną do potrzeb uczestników w wieku 10–16 lat. Młodzi ludzie pod okiem kadry biorą udział w różnego rodzaju warsztatach edukacyjnych, zajęciach sportowych i artystycznych oraz atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, poznając walory miejsc i kulturę mieszkańców terenów, w których wypoczywają” – czytamy w na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

W trakcie wizyty pierwsza dama dołączyła do warsztatów artystycznych z decoupage'u oraz zajęć tanecznych.

Następnie została zaproszona do rozmów przy ognisku ze wszystkimi uczestnikami obozu i kadrą pedagogiczną. W trakcie spotkania wolontariusze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapoznali ją z rezultatami II edycji akcji Polak z Sercem, w której 24 tony żywności i 35 tys. zł trafiło już do Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Małżonka prezydenta miała okazję porozmawiać o sytuacji Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie i o przekazywanej im pomocy.
Pierwszą damę zapoznano również z planem uroczystości 30-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży, które odbędą się 10 października w Warszawie. Inicjatorem reaktywacji w 1990 r. był św. Jan Paweł II.

W wizycie pierwszej damy uczestniczył sekretarz stanu w KPRP Adam Kwiatkowski, a z ramienia KSM asystent generalny ks. Andrzej Lubowicki, asystenci KSM Diecezji Drohiczyńskiej ks. Piotr Jarosiewicz i ks. Daniel Plewka i przewodniczący prezydium KR KSM Patryk Czech.

Nadbużański Ośrodek Edukacji w Broku to własność KSM Diecezji Drohiczyńskiej. To pierwsza taka wizyta małżonki prezydenta w tym miejscu.

KSM jest organizacją, której zasadniczym celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan i uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości oraz zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat.

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
19-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych