zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama rozmawiała z dyrektor Krajowego Fundusz na Rzecz Dzieci

13:28, 27.01.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, KPRP, Twitter

O ograniczeniach związanych z edukacją zdalną oraz akcji „Fundusz w sieci” pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda rozmawiała we wtorek z dyrektor Biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Marią Mach.


Podziel się:   Więcej

W czasie pandemii w miejsce odwołanych zajęć stacjonarnych fundusz wprowadził nowe inicjatywy online.

W ramach akcji „Fundusz w sieci” zorganizowanych zostało 35 szkoleń dla niemal 200 osób.

Młodzi ludzie spotykają się zdalnie w małych grupach, a zajęcia dotyczą bardzo różnych problemów naukowych – psychologii poznawczej, projektowania samolotów czy podstaw chirurgii czaszkowo-szczękowo-twarzowej.

Małżonka prezydenta i dyrektor Biura Krajowego Funduszu rozmawiały także o zawieszonym ze względu na pandemię programie skierowanym do nauczycieli oraz planach związanych z kolejnymi warsztatami.


Lekcja bezpieczeństwa drogowego z pierwszą damą
Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań. W ramach programu dzieci i młodzież mogą podjąć pracę badawczą, koncertować, wystawiać prace plastyczne czy uczestniczyć w warsztatach.

Stypendyści funduszu pomagają też potrzebującym. Zainicjowali akcję „Zdolni do pomocy”, w ramach której udzielają bezpłatnych zdalnych korepetycji kolegom z całej Polski.Kancelaria prezydenta zachęca do udziału w akcji „Ferie po królewsku online”
Fundusz wspiera rozwój uzdolnionych uczniów również finansowo - najbardziej potrzebujący stypendyści otrzymali w ostatnim roku szkolnym sprzęt komputerowy do nauki zdalnej.

Agata Kornhauser-Duda jest wolontariuszem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2016 r. Do czasu wybuchu pandemii prowadziła zajęcia z języka niemieckiego dla stypendystów funduszu.


Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z wizytą u pierwszej damy

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych