zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama rozmawiała z mieszkankami DPS

11:41, 23.02.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP

O szczepieniach przeciwko COVIDd-19, terapii i codziennym funkcjonowaniu w Domu Pomocy Społecznej rozmawiała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda z podopiecznymi warszawskiej placówki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.


Podziel się:   Więcej

Czas trwającej pandemii w znaczny sposób utrudnił opiekę nad osobami przewlekle chorymi, w tym mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej.

Małżonka prezydenta rozmawiała w poniedziałek z pensjonariuszkami placówki przeznaczonej dla kobiet cierpiących na schorzenia somatyczne. Panie opowiedziały m.in. o przeprowadzonych w ośrodku szczepieniach przeciwko COVID-19, dzięki którym mogą wrócić do wcześniejszych form aktywności i terapii oraz do bezpośrednich kontaktów z współmieszkankami.

Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie pełni jednoczesną opiekę nad ponad setką pensjonariuszy. Większość z nich to osoby starsze i niesprawne, borykające się z obniżoną sprawnością psychofizyczną.

Podczas wizyty w placówce w 2016 r. pierwsza dama poznała część jej mieszkańców oraz specyfikę funkcjonowania ośrodka. Podopieczne aktywnie i twórczo wypełniają czas, korzystając z terapii zajęciowej dostosowywanej do własnych możliwości, potrzeb i chęci. Zajęcia wpływają na rozwój zainteresowań i pozytywne samopoczucie, przyczyniając się do pozytywnych efektów rehabilitacji oraz podnosząc ogólną sprawność chorych.


Pierwsza dama do seniorów: Ważne żebyście dzielili się państwo swoim doświadczeniem z młodszymi
Mieszkanki bardzo chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju wyjazdach i przedsięwzięciach kulturalnych, do których jak przyznały podczas zdalnego spotkania z małżonką prezydenta, bardzo tęsknią.

Rozmowa toczyła się wokół planów na najbliższą przyszłość, ale też literatury, która wypełniała seniorkom czas w ostatnim, trudnym roku.

Dzięki szczepieniom panie będą wkrótce mogły wrócić do spotkań w kawiarence, która przed wybuchem pandemii łączyła funkcje terapeutyczne i użytkowe, będąc miejscem spotkań przy grach planszowych, okolicznościowych wizyt czy degustacji własnoręcznie przygotowanych wypieków.


Kancelaria prezydenta podsumowała pięć lat działalności pierwszej damy

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
07-03-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych