zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama rozmawiała z podopiecznymi Zespołu Placówek Oświatowych w Kielcach

10:35, 20.11.2020;   autor: akune;   źródło: KPRP

Pierwsza dama Agata KOrnhauser-Duda rozmawiała w czwartek z przedszkolakami i podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego należącymi do Zespołu Placówek Oświatowych im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach.


Podziel się:   Więcej

W marcu br. małżonka prezydenta odwiedziła Zespół Placówek Oświatowych im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika. W czwartek, podczas łączenia on-line, pierwsza dama rozmawiała z przedszkolakami i podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego oraz ich opiekunami.

Maluchy uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola „U Dominikanek” zaprezentowały wesołe piosenki oraz alfabet, którego nauczyły się już w całości, a laureaci konkursu wierszy patriotycznych wyrecytowali przygotowane na konkurs krótkie utwory. Z Małżonką Prezydenta dzieci rozmawiały o dobrych uczynkach, listach do Św. Mikołaja, jesiennych aktywnościach na powietrzu oraz ulubionych historiach i bajkowych postaciach.

Następnie z pierwszą damą spotkali się podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego. W nim odbywa się edukacja młodych ludzi, którzy ze względu na niepełnosprawność intelektualną w różnym stopniu objęci są kształceniem specjalnym. Wśród dzieci i młodzieży znajdują się też osoby zagrożone niedostosowaniem społecznym.

Wychowankowie ośrodka są w większości uczniami Szkoły Podstawowej, kilkoro z nich uczęszcza do Branżowej Szkoły I stopnia o profilu kucharz-cukiernik, fryzjer i blacharz samochodowy.


Ogólnopolski projekt edukacyjny. Pierwsza dama czytała przedszkolakom bajki
Młodzi ludzie opowiadali o swojej codzienności w czasie pandemii: stacjonarnych zajęciach lekcyjnych w szkole specjalnej, nauce zdalnej niektórych przedmiotów, odbywających się on-line zajęciach branżowych i praktykach zawodowych.

Podopieczni ośrodka pytali o działalność pierwszej damy w tym trudnym czasie: nowe obowiązki i wprowadzone w codziennej pracy zmiany.

Agata Kornhauser-Duda mówiła o udziale w akcji Obiady dla Bohaterów, do której dołączyła w ramach wolontariatu, rozmowach z kombatantami czy spotkaniach on-line w Pałacu Prezydenckim.


Pierwsza dama odwiedziła ośrodek wypoczynkowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
19-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych